Omówienietypów grzałek mikanitowych. Czytaj na ich temat więcej.

Grzałki mikanitowe są przeznaczone do uplastyczniania materiałów sztucznych we wtryskarkach jaki i podgrzewania niektórych odcinków agregatów w przemyśle. Obudowa grzałki jest zbudowana z blachy nierdzewnej. Jako części grzejnej używa się taśmę oporową zlokalizowaną w mikanicie.Istnieje pięć rodzajów grzałek mikanitowych: opaskowe, połówkowe, wewnętrzne, płaskie i kątowe.

heat

Autor: Miles Goodhew
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki mikanitowe opaskowe posiadają średnicę około Ø20 w górę oraz szerokość do 500 mm.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej łańcuchy nierdzewne tutaj, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Na obwodzie w płaszczu grzałki pustaki lub uchwyty potrzebne dla zamocowania czujników temperatury oraz dziury i wyjęcia do odgazowania tworzywa albo jako miejsce na śruby regulacyjne. skręcanie to: wkręty od M3 do M5 albo śruby M6 wraz z bolcami. W trudno dostępnych strefach maszyn w zależności od średnicy użyto sprężyny dociskowe. Grzałki te wykonywane są na napięcia standardowe albo obniżone. Istnieje możliwość zamontowania kolejnej osłony termicznej.Grzałki mikanitowe połówkowe mają różnorakie promienie i szerokości. Skręcanie grzałek realizowane jest przez kołnierz odpowiedni do skręcania śrubami lub przez śruby M6 wraz z bolcami. Komplet grzałek połówkowych – dwie połówki może być mocowany z jednej strony za pomocą zawiasu. Przyłącze elektryczne stworzone jest zwykle ze śrub stykowych M5. Grzałki połówkowe są też wykonane w wersji ceramicznej. Tworzone są na napięcia zwykłe.

Grzałki mikanitowe wewnętrzne to rodzaj grzałek mikanitowych otokowych.

Zainteresował Cię ten materiał? Wejdź na polecany tekst (https://www.akm.net.pl/aktualnosci/), a odkryjesz więcej danych na omawiany temat, które z pewnością Cię zainteresują.

Różnica polega na ukierowaniu mocy grzania.Grzałki mikanitowe otokowe okręcone są na głowicy walcowej w stronę jakiej kierowana jest moc.

Grzałki mikanitowe wewnętrzne rozpierane są od wnętrza cylindra, moc ukierunkowana jest na zewnątrz grzałki w kierunku cylindra.Grzałki mikanitowe płaskie – dla ich lepszego odbioru przekazywanej temperatury stosuje się płyty dociskowe z blach grubości 5-10 mm w zależności od rozmiarów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą byc zlokalizowane dziurki lub wybrania niezbędne do mocowania samych grzałek oraz płyt dociskowych. Usytuowane są tam też dziurki pod czujniki temperatury.Na grzałkach tych tworzone jest napięcia zwykłe.

zobacz

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Grzałki mikanitowe kątowe – dla ich bardziej poprawnego odbioru przekazywanej temperatury stosuje się płyty dociskowe z blach o grubości od 5 mm do 10 mm w zależności od wymiarów grzałki.W płaszczyźnie grzałek mogą być usytuowane dziury albo wybrania niezbędne do mocowania samych grzałek jak i płyt dociskowych oraz wypustki pod czujniki temperatury.Grzałki te skręcane są śrubami M8. Tworzy się na nich napięcia zwykłe.