
Specjalnie obmyślane systemy ochraniają mieszkania przed włamywaczami i alarmują policję, kiedy rabuś wybije okno. Coraz powszechniej bywa także zakładany monitoring. Mają go już nie tylko duże i osiedlowe sklepy, ale także większość nowo wzniesionych wieżowców. Bardzo popularne są również inne rozwiązania antywłamaniowe, wpisujące się w zasadę inteligentnego budynku. Mamy tutaj na uwadze symulację obecności domowników. Otóż, wyjeżdżamy na wytęskniony urlop i zostawiamy mieszkanie nie tylko pod opieką sąsiadów, ale także posiadamy w domu symulator, który będzie podczas naszej nieobecności włączał i gasił lampy w pomieszczeniach, uruchamiał odbiornik telewizyjny czy odtwarzał naszą ulubioną płytę. Poza tym można jeszcze tutaj wspomnieć o systemach alarmujących o pożarze lub o systemie kontroli dostępu – drzwi drewniane są w stanie otworzyć tylko osoby upoważnione, noszące zawieszoną na szyi specjalną kartę chipową.
Inteligentny budynek staje się przykładem tego, jak można połączyć systemy informatyczne w jednym budynku.
Uczciwie zalecam to omówienie wszystkim, którzy bez rezultatów szukają tekstów o podobnej tematyce oraz które są tak samo nietuzinkowe. Kliknij i zobacz.
To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku, kiedy mamy do czynienia z przewyższającym drzewa kolosem. Zarządcy takiego bloku mogą sterować konkretnymi systemami bez konieczności przemieszczania się po poszczególnych piętrach. Tego typu rozwiązanie oszczędza również czas, który można w tym momencie przeznaczyć np. na bieżące naprawy.