Na co zwracać przede wszystkim uwagę przy wyborze swojego mieszkania? Zawsze musisz dokładnie wszystko sprawdzać przed kupnem

O własnym mieszkaniu zdecydowanie marzy niejeden człowiek. Jeżeli zgromadziłeś już właściwą sumę pieniędzy lub zdecydowałeś się na zaciągnięcie pożyczki w banku, wtedy powinieneś zacząć rozglądać się za jakimś fajnym mieszkaniem, w które mógłbyś włożyć swoje pieniądze, a później spędzić w nim następne lata swego życia.

www.profbud.info

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
W takich wypadkach powinieneś porządnie się przygotować – przede wszystkim po to, aby nie dać się złapać deweloperom. Co powinieneś wiedzieć o rynku nieruchomości i co powinieneś bezwzględnie sprawdzić przed zakupem mieszkania? Nasz artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania.

Jeżeli sądzisz, że niniejszy artykuł jest godny uwagi, to bez zwłoki kliknij ten link i przeczytaj udostępniony materiał – on również Cię zainteresuje.

Na początek powinieneś się zastanowić, czy chcesz kupić mieszkanie z drugiej ręki czy też bezpośrednio od dewelopera. Oczywiście zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma pewne minusy i zalety, jednak końcowa decyzja powinna zależeć od Ciebie.

Kupno mieszkania od dewelopera zdecydowanie będzie kosztował Cię więcej, jednakże weź pod uwagę fakt, że w używane mieszkanie zazwyczaj będziesz musiał wkładać dodatkowe pieniądze na jego remont. To od ogólnego stanu danego mieszkania z drugiej ręki oraz od tego, co dokładnie i za jaką

Dom jednorodzinny

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

kwotę zaoferuje Ci deweloper, będzie zależne, na co się ostatecznie zdecydujesz. Drugą kwestią, którą powinieneś rozważyć, jest bez wątpliwości lokalizacja twojego przyszłego mieszkania. Weźmy pod uwagę dla przykładu Warszawę – oczywistym jest, że mieszkania na Bemowie – – będą dużo tańsze od tych na Żoliborzu, jednakże musisz wziąć pod uwagę także inne kwestie.

Jeśli na przykład pracujesz na Żoliborzu drabina malarska aluminiowa z dowolnego innego powodu musisz tam codziennie dojeżdżać i przemieszczasz się po mieście samochodem, wówczas niewątpliwie warto rozważyć zakup mieszkania na Żoliborzu, nawet za wyższą cenę. Może okazać się, że stracony czas oraz spore koszty dojazdów bynajmniej nie zrekompensują tego, że wydasz kilka tysięcy złotych mniej na kupno mieszkania.

Jeżeli zdecydowałeś się już prawie na konkretne mieszkanie, w szczególności jeżeli jest to mieszkanie z rynku wtórnego, wówczas bez wątpliwości musisz zaprosić do niego specjalistów, którzy powiedzą Ci, czy wszystko jest dobrze na przykład z instalacją elektryczną. Pamiętaj, że koszty remontów potrafią być naprawdę spore, dlatego nie zawsze warto inwestować pieniądze w używane mieszkania.