
Jeżeli uważasz, że te informacje są cenne, to odsyłam tutaj – w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto zobaczyć.
Zazwyczaj stosowane są do form metalowych.Na ceramicznym rdzeniu zlokalizowanym centrycznie w osi grzałki nawinięty jest drut oporowy niklowo-chromowy. Całość usytuowana jest w rurze osłonowej, stworzonej na ogół ze stali nierdzewnej. Powierzchnia pomiędzy rurą a samym elementem grzejnym, napełnia natomiast sproszkowany, sporo zagęszczony materiał izolacyjny, którym jest MgO. Zagęszczenie surowca izolacyjnego wpływa na pomniejszeniee podatności dielektrycznej i tym samym polepsza odprowadzanie powstającego ciepła, przez co możliwe jest szybkie nagrzewanie się ośrodka. Płaszcz metalowy, wykonany ze stali nierdzewnej jest dokładnie oszlifowany, co daje niezmienny wymiar średnicy na całej długości grzałki, a tym samym zapewnia bardzo dobry kontakt z nawierzchnią ogrzewaną i lepsze przekazywanie ciepła – dobre grzałki patronowe.
Grzałki patronowe mogą także mieć wszczepioną na stałe termoparę, dzięki której mają zastosowanie w konstrukcjach, w których z powodu ograniczonej powierzchni nie może być użyty niezależny element poboru temperatury.
Jeśli chcesz przekazać komuś dane na omawiany wątek, to kliknij na link i poczytaj więcej odnoszące się do tego problemu – zapewne go zainteresują.
Grzałki tego rodzaju bardzo często pracują w dopasowanych gniazdach form metalowych albo stempli do pieczętowania lub zgrzewania w maszynach do pakowania.
