W jakich pomieszczeniach można instalować promienniki ciepła?

Promienniki ciepła od razu po włączeniu docieplają pomieszczenia za pomocą promieniowania podczerwonego. Wydzielane przez nie ciepło jest prawdziwe, co znaczy, że grzeją wnętrza podobnie, jak robiłoby to Słońce. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, dlatego warto wiedzieć czym są promienniki podczerwieni i w jakich miejscach można ich używać.

Promienniki ciepła dzielą się na promienniki elektryczne i działające za pomocą gazu. Pierwszy typ jest uruchamiany dzięki energii elektrycznej, drugi natomiast działa po przyłączeniu do niego gazu. Ten sposób często spotykane jest w kioskach i innych niewielkich budynkach, które nie mogą być podłączone do prądu. Zasila je wówczas butla gazowa. Takie promienniki ciepła są także montowane to ogrzewania pomieszczeń o dużych wymiarach, muszą mieć jednak wówczas większą moc i znajdować się w dobrym rozstawieniu. Jeśli zaś chodzi o promienniki elektryczne, do ich użytkowania niezbędny jest prąd. Elementy grzewcze są ceramiczne lub halogenowe. Co jest bardzo ważne, rozgrzewają się one zaraz po podłączeniu i nie jest potrzebny żaden czas oczekiwania na początek wydzielania ciepła. Temperatury jakie zdobywają promienniki podczerwieni są niezwykle wysokie, a grzanie odbywa się przede wszystkim dzięki promieniowaniu. Promienniki ciepła nie nagrzewają powietrza, ale wszelakie przedmioty będące w ich zasięgu. Choć jest to szybki proces i zapewnia faktycznie miłe ciepło trzeba uważać na umieszczenie przedmiotów niedaleko źródła ogrzewania, ponieważ promienniki elektryczne mogą stopić przedmiot, który jest zbyt blisko. Z tego powodu taki rodzaj grzejników powinno się najbardziej korzystnie używać w pomieszczeniach, w których nie nie spędzamy dużo czasu (np. w łazienkach). Zdecydowanie trzeba przypomnieć, że promienniki podczerwieni ogrzewają jak słońce, dlatego sprzęty, na które nie są skierowane, zostanę zimne. O szczegółach zasady działania można przeczytać np. w tym artykule.

Promienniki ciepła są doskonałym rozwiązaniem do grzania sporych powierzchni, takich jak hale czy budynki sakralne. Ich dużą zaletą jest to, że rozpoczynają działanie chwilę po włączeniu i szybko wydzielają ciepło.

Wejdź na ten link, aby poznać podobne teksty. Dla przykładu zobacz serwis (https://urbanski.pl/mieszkania-dla-mlodych), który prezentuje zajmującą Cię problematykę, a na pewno się nie zawiedziesz.

Należy jednak zapamiętać, że ciepło jest naturalne, w związku z czym montowanie promienników na stałe w mieszkaniu może być dla nas niekomfortowe. Jeżeli jednak posiadamy duże pomieszczenia do ogrzania jest to dobra inwestycja.