Meble kuchenne – wybrać gotowy komplet czy zaprojektować?

Kuchnia jest bardzo istotnym pomieszczeniu w domu każdej poważanej gospodyni domowej. Jest nie tylko obszarem przygotowywania dań, przecież to tam właśnie robi się ciepły nastrój ogniska domowego. Aby czuć się dobrze i swobodnie w tym pomieszczeniu, trzeba właściwie je urządzić. Jeśli przeprowadzamy się do nowego lokum, mamy dwie alternatywy – możemy zakupić gotowy komplet mebli, lub sporządzić szafki na zamówienie. Która metoda bardziej sprawdzi się u ciebie?

dobrze wyposażona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

z wysokimi sufitami a przy tym – maleńka kuchnia. Nie każdy pragnie burzyć ściany i przestawiać wszystko od początku. W tym przypadku należy udać się do stolarza po szafki na zamówienie. Jest to zapewne jedyna szansa aby w maleńkim wnętrzu móc rozmieścić wszystko w ten sposób, aby także spora lodówka miała miejsce dla siebie. Jednak jest to alternatywa dosyć droga, z czym powinniśmy się liczyć. Ale z drugiej strony, mamy zupełny wgląd do wykorzystywanych materiałów, dzięki czemu meble te mają szansę nam starczyć na przyszłe lata, także zawias się nie obluzuje. Jeśli mamy piękną, przestronną kuchnie, możemy sobie pozwolić tam na więcej wolności. Szafki na zamówienie nie będą niezastąpione, zadowolą nas gotowe komplety mebli. A tych na rynku jest wiele. Przeróżne tworzywa, barwy, konfiguracje. W zależności od wybranego modelu i firmy możemy zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Pamiętajmy, że także w gotowych modelach możemy zamienić kilka detali, aby tym lepiej nam służyły. Zwłaszcza dotyczy to blatów – a na tych nie możemy oszczędzać.

szafki na zamówienie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Gdyż inwestycja (Kompleksowa obsługa procesu inwestycyjnego) w porządne, marmurowe tworzywo będzie nam służyć dziesięciolecia – w przeciwieństwie do taniego blatu wykonanego ze sklejki. Jednak zakupu mebli nie podejmujmy się w pierwszym, lepszym salonie, przemyślmy wszystko uważnie. Jeżeli poświęcimy jeden wieczór na odpowiednie przejrzenie katalogów kilku firm w internecie, znajdziemy rozwiązanie najmocniej opłacalne i korzystne dla nas. Urządzenie naszej wymarzonej kuchni to nie lada wyzwanie, musimy zastanowić się, jakim budżetem dysponujemy i jaki efekt chcemy uzyskać. Szafki na zamówienie będą bardziej kosztowne, jednak pozwolą nam one na totalną dowolność w wystroju pomieszczenia. Jeżeli jednak jesteśmy radosnymi posiadaczami ogromnej kuchni, spokojnie usatysfakcjonują nas gotowe zestawy mebli.