Najważniejsze części modernistycznej aranżacji jadalni

Modernistyczna jadalnia to marzenie wielu osób aranżujących mieszkanie. Jak jednak trzeba rozumieć nowoczesność w tym wypadku? W jaki sposób stworzyć nowoczesną jadalnię? Po pierwsze, taka jadalnia jest bardzo często połączona z innym wnętrzem i niekoniecznie mowa tu o kuchni. Jadalnia może stanowić aneks do salonu albo też stanowić otwarte pomieszczenie przejściowe które połączy kuchnię i pokój gościnny.

jadalnia

Autor: Jon Wow
Źródło: http://www.flickr.com
W każdym razie jakichkolwiek drzwi czy oddzielania przestrzeni jadalnianej od przylegających pomieszczeń. Jeśli jesteś gotowy na rewolucję, możesz zdecydować się nawet na pozbycie się jednej ściany w mieszkaniu. Rzecz jasna nie w każdym wypadku jest to możliwe i nie wszyscy mogą decydować się na tak daleko idące kroki. Duża liczba osób jednak modyfikuje tak własne mieszkania na nowocześniejsze, a ostatecznie zyskują poczucie większej przestrzeni.

zaaranżowana jadalnia

Autor: Kendyl Young
Źródło: http://www.flickr.com

Przestrzeń jadalniana doskonale łączy się głównie z salonem. Wówczas otrzymujesz też przepis na to, jak urządzić jadalnię (zobacz świetny artykuł). Metoda jest bardzo prosta: przestrzeń jadalniana może zwyczajnie wyglądać jak pokój gościnny jeśli chodzi o wystrój.

Jeżeli interesuje Cię tematyka omawiana w tym tekście, sprawdź pełną ofertę (http://radochygospochy.pl/artykuly-sezonowe/boze-narodzenie/choinki), a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Meble mogą mieć zbliżony styl. Nawet kolorystyka może być zbliżona, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać całkiem inne kolory i dzięki temu odróżnić aneks. W każdym razie miej na uwadze, że zestawione ze sobą pomieszczenia powinny się ze sobą estetycznie zgrywać. W tej kwestii sztuka aranżowania jest nieco trudniejsza niż wtedy, gdy wnętrza są rozdzielone drzwiami.

Z kolei co do samej jadalni, to jej wyposażenie dobrze jest zacząć od stołu. Jeżeli głowisz się, jak urządzić jadalnię w stylu modernistyczny,, to pamiętaj, że dobrym sposobem jest tu przezroczysty stół. Tego rodzaju stół prezentuje się doskonale, zwłaszcza z desingerskimi krzesłami i stylowymi ozdobnikami na ścianach.