Masz w domu meble z sosny? Dowiedz się, jak musisz je pielęgnować

Duży wybór mebli na rynku sprawia, iż czasami nawet nie patrzymy na to, z jakiego drewna są wykonane. Istotniejszy dla nas jest ich wygląd oraz to czy nam się podobają, aniżeli jaki typ drzewa producent mebli sosnowych zastosował do ich produkcji. A to niewłaściwe podejście, gdyż drewno w zależności od gatunku i zastosowanego sposobu jego wykończeniu wymaga stosownej pielęgnacji.

drewniana komoda

Autor: BobMacInnes
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie nadzwyczaj wielką popularnością cieszą się meble sosnowe. Nie są drogie, a ładnie prezentują się w każdym pokoju – i w salonie, i w pokoju naszej pociechy, jaka pomagała nam w zakupie swojego łóżka, biurka i komody. Jeśli pragniemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem naszych mebli przez długi czas, musimy je właściwie pielęgnować, tak jak już wspomniano na początku.

Zacznijmy od surowego drzewa, z jakiego mogą być wykonane np. przepiękne, rustykalne komody. Będziesz zmuszony 2 razy na miesiąc pamiętać, aby nanieść na nie specjalny olej do drewna, jaki wniknie w widoczne słoje (Zobacz więcej: słoje szklane) oraz spowoduje, iż komoda będzie świeża oraz zawsze stylowa. Olejowanie usuwa małe rysy i wzmacnia drzewo, toteż kiedy obawiasz się, iż nie będziesz o nim pamiętać, spisz sobie w kalendarzu, w jakie dni masz to uczynić. Przy meblach woskowanych zaś sprawdzi mleczko z dodatkiem wosku, które nanosimy na bawełnianą ścierkę.

Ostatni rodzaj mebli, a zatem meble lakierowane, z których mogą być zrobione np. stoliki RTV drewniane, można oczyścić preparatem ze środkiem antystatycznym. Nie tylko pielęgnuje meble, lecz także zapobiega osadzaniu się kurzu, co z pewnością docenimy na przestrzeni tygodnia, gdy zauważymy, że meble ciągle są czyste. Prędzej zakurzy się TV, aniżeli nasz sosnowy stolik – polecana oferta.

meble do kuchni

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zauważyłeś mebli sosnowych nie wystarczy przetrzeć szmatką, aby usunąć z nich kurz. Domagają się odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, bez których mogą błyskawicznie stracić na swej urodzie. Dlatego nie zapominaj o zaprezentowanych poradach, a twoje meble będą w znakomitym stanie.

Podobne zabiegi będą konieczne przy innych rodzajach drewna, lecz w przypadku jakiś wątpliwości zawsze możesz zapytać sprzedawcy, jakie zabiegi będą niezbędne, by zachować dobry wygląd mebli – popularny serwis.