Musimy pomyśleć jakie barwy powinny się znaleźć w naszym mieszkaniu

Kolory muszą się ze sobą łączyć

Gdy nadchodzi moment wykańczania własnego domu, pragniemy by wszystko prezentowało się jak najlepiej. Przez to powinniśmy się namyślić nad tym, jakie barwy mają dominować w calutkim naszym mieszkaniu. Czy powinny to być żywe kolory, które wzajemnie będą się uzupełniały, czy być może chcemy skoncentrować się na bieli i szarości do których będą pasowały wszystkie akcesoria?

Pokój

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
W dodatku powinniśmy zadbać o to, żeby kolory jakie zatwierdzimy nie gryzły się ze sobą, aby do siebie pasowały i by pasowały do miejsca, w którym powinny zostać nałożone. Koloru czerwonego nie możemy zastosować w sypialni, gdyż budzi on agresję i może powodować nam kłopoty ze snem. Chłodne kolory powinniśmy wybierać do pokoi osłonecznionych, a gorące do tych gdzie słońca będzie mniej, bo wtenczas będzie nam się zdawało, że temperatura właściwie będzie niższa albo wyższa.

Myślmy o najważniejszych elementach aranżacji

Rzetelnie powinniśmy się także namyślić nad tym, jakie powinny być najważniejsze elementy aranżacji naszego mieszkania – Czy chcemy posiadać delikatne meble, czy jednakże takie masywne, czy mają okazać się one jasne czy ciemne. Do tego powinniśmy się również zastanowić nad sprawunkiem gotowych kompletów, gdyż jedynie wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że całość będzie oferowała spójne wrażenie i będzie się przedstawiała rzeczywiście gustownie. Zwróćmy również uwagę, że inne meble są proponowane do sypialni, inne do salonu, a jeszcze inne do pokoju gościnnego, przez to powinniśmy je tak dobrać, żeby ciągle współgrały z konkretnym miejscem.


Możemy wspierać się ofertami w sieci

pokój

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy nie jesteśmy tak do końca przekonani, jaka stylizacja najbardziej by nam odpowiadała, to możemy poszukać odpowiednich sugestii w internecie – .

Zaciekawił Cię nasz wpis? W takim razie wejdź w link referencyjny i ciesz się innymi faktami. W razie jakichkolwiek wątpliwości – zwróć się do nas.

Możemy wykorzystać z gotowych propozycji, lub traktować je tylko jako inspirację oraz przykład, gdyż najistotniejsze okazuje się być tu to, byśmy właściwie się czuli we wnętrzu naszego domu.