Jak zaaranżować gościnną izbę jadalną

Żyjemy w nieustannym pędzie i co raz rzadziej zdarza nam się jadać z najbliższymi codzienne posiłki. Gdzie odeszły te wspaniałe czasy, gdy zasiadaliśmy wszyscy do obiadu? Takie spotkania zacieśniają więzy rodzinne. Mamy możliwość, by porozmawiać ze swoimi dziećmi, podzielić się radościami i porażkami z najbliższymi. Może dobrze by było znowu wprowadzić ten zwyczaj do naszej rodziny? Aby to uczynić, trzeba przygotować właściwe miejsce.

taboret

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno nie każdy ma możliwości, by przeznaczyć na jadalnię oddzielnie pomieszczenie. Ale to nie znaczy, że marzenie o wspólnych rodzinnych posiłkach rozpadły się. Trzeba jedynie odpowiednio zorganizować przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Taki kącik jadalniany możemy urządzić tak w kuchni, jak i w pokoju gościnnym. Najlepszym rozwiązaniem może być złączenie tych dwóch pomieszczeń, poprzez wyburzenie dzielącej ich ściany. Wtedy będziemy mieć dużo swobodnej przestrzeni, w której można ustawić stół. Niestety, tego typu pomysł posiada także swoje minusy. Nie każdemu się podoba, by odgłosy z kuchni docierały od razu do miejsca, w którym chcemy zrelaksować się po ciężkim dniu. Bez względu na to, gdzie zrobimy naszą jadalnię, potrzebne nam będą właściwe taborety (np. te).

Najważniejszym przedmiotem jest z pewnością stół. Jest to przedmiot bardzo symboliczny. To przy nim spotyka się całe grono rodziny. Bez stołu nie wyobrażamy sobie domu. Najlepiej kupić go od razu w komplecie z krzesłami.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna wiadomość. Zatem naciśnij to (http://extra.pl/nieruchomosci.html) i czytaj do woli następne fachowe posty.

Można też wziąć od razu taborety, które są przydatne, kiedy przyjdą do nas znajomi. Są one praktyczniejsze od krzeseł, gdyż nie zabierają tyle miejsca.

Pamiętajmy o oświetleniu. To ono robi odpowiedni klimat. Niezwykle modne są ostatnio lampy, powieszone nad stołem. Będzie to wyjątkowo ciekawy element dekoracyjny.Jeśli możemy zorganizować osobną jadalnię, to powinniśmy pomyśleć o dodatkowym umeblowaniu. Wspaniale w tego typu wnętrzach wyglądają kredensy oraz komody. Bujne rośliny w doniczkach ożywią to pomieszczenie. Nie przesadzajmy z dekoracjami- najważniejszą ozdobą jadalni będą wyśmienite potrawy, przyrządzane przez gospodynię.