Jakie są dostępne typy fototapet oraz jakiego rodzaju mają właściwości i zalety?

Wielokrotnie przy okazji odnawiania naszego domu albo tylko jednego ze znajdujących tam pomieszczeń, zastanwiamy się w jaki sposób ozdobić dany pokój. W zależności od wybranego miejsca, wymagane jest dopasowanie nie tylko konkretnych elementów wyposażenia, ale także koniecznych sprzętów oraz narzędzi.
Przykładowo interesującym pomysłem na upiększenie ścian w gabinecie czy w pokoju dla dziecka mogłyby być przeróżne stylowe fototapety.

Przy ich kupnie trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są 3 główne rodzaje podkładu, na którym robiona jest taka dekoracja. Istnieją fototapety foliowe, lateksowe oraz winylowe. Odróżniają się wzajemnie trwałością, ceną i przeznaczeniem, zatem miejscem, na jakim mogą zostać przyklejone. Najbardziej popularną, oraz także najmniej kosztowną z nich, jest fototapeta foliowa, jaka powinna być laminowana. Nie powinno się jej przyklejać na ścianę chropowatą, z tego też powodu doskonale nadaje się na ozdabianie mebli.
Classen

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim rodzajem są fototapety lateksowe, jakie mogą nadawać się na jakąkolwiek powierzchnię. Są one wykonane z lateksowanego papieru, co pozwala na wentylację ściany. Warty podkreślenia jest fakt, że są one trochę grubsze, a więc bardziej trwałe od takich wykonanych z folii. Ponadto w wypadku jej zanieczyszczenia, można by ją delikatnie zmywać.

Jeżeli opisywana kwestia Cię wciąga, to możesz zdobyć pokrewne dane na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź serwis www drukowanie etykiet.

Najdroższą wersją są tapety winylowe. Są one najtrwalsze oraz najcięższe. Podobnie do innych wariantów, może być sprzedawana w wersji samoprzylepnej.

Ma ona liczne atuty, dla przykładu można ją wielokrotnie zmywać, a dzięki swojej grubości, może przykrywać różne nierówności na ścianie, którą pokrywa. Aktualnie w handlu popularne są tapety przestrzenne oraz tworzone na wymiar, także przy użyciu zaoferowanych przez klienta zdjęć.