Jakie są dostępne typy fototapet oraz jakiego rodzaju mają właściwości i zalety?

Wielokrotnie przy okazji odnawiania naszego domu albo tylko jednego ze znajdujących tam pomieszczeń, zastanwiamy się w jaki sposób ozdobić dany pokój. W zależności od wybranego miejsca, wymagane jest dopasowanie nie tylko konkretnych elementów wyposażenia, ale także koniecznych sprzętów oraz narzędzi.
Przykładowo interesującym pomysłem na upiększenie ścian w gabinecie czy w pokoju dla dziecka mogłyby być przeróżne stylowe fototapety.

Przy ich kupnie trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. Są 3 główne rodzaje podkładu, na którym robiona jest taka dekoracja. Istnieją fototapety foliowe, lateksowe oraz winylowe. Odróżniają się wzajemnie trwałością, ceną i przeznaczeniem, zatem miejscem, na jakim mogą zostać przyklejone. Najbardziej popularną, oraz także najmniej kosztowną z nich, jest fototapeta foliowa, jaka powinna być laminowana. Nie powinno się jej przyklejać na ścianę chropowatą, z tego też powodu doskonale nadaje się na ozdabianie mebli.
Classen

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com

Drugim rodzajem są fototapety lateksowe, jakie mogą nadawać się na jakąkolwiek powierzchnię. Są one wykonane z lateksowanego papieru, co pozwala na wentylację ściany. Warty podkreślenia jest fakt, że są one trochę grubsze, a więc bardziej trwałe od takich wykonanych z folii. Ponadto w wypadku jej zanieczyszczenia, można by ją delikatnie zmywać. Najdroższą wersją są tapety winylowe. Są one najtrwalsze oraz najcięższe. Podobnie do innych wariantów, może być sprzedawana w wersji samoprzylepnej.

Ma ona liczne atuty, dla przykładu można ją wielokrotnie zmywać, a dzięki swojej grubości, może przykrywać różne nierówności na ścianie, którą pokrywa. Aktualnie w handlu popularne są tapety przestrzenne oraz tworzone na wymiar, także przy użyciu zaoferowanych przez klienta zdjęć.