Którą fototapetę kupić do salonu?

Pokój dzienny to serce całego domu. To tutaj wypoczywamy po pracy, oglądamy telewizję, gramy z dziećmi w planszowe gry albo czytamy książki.
Charakter owego wnętrza warto podkreślić fototapetą.

żaluzje
Co ważne, z jej pomocą można troszkę „poczarować” oraz udoskonalić proporcje mieszkania, nadać mu głębi czy też optycznie podwyższyć. Czarno białe fototapety to dobre rozwiązanie zarówno do dużego, jak również małego pokoju dziennego. Właściwie dobrana nie tylko nie przytłoczy pokoju dziennego, lecz również sprawi, iż będzie się ono prezentowało o wiele korzystniej. Trzeba jedynie wybrać odpowiednie zdjęcie. Za pomocą fototapety dodasz swemu wnętrzu ponadplanowych metrów bez wyburzania ścian bądź innych większych zmian. Odpowiednio dopasowana fototapeta potrafi nadać pokojowi głębi, optycznie go wydłużyć. W niedużych metrażowo salonach wyjątkowo mile spostrzegane są tapety przedstawiające schody bądź też kładkę zmierzającą wgłąb zdjęcia. Inny pomysł to zdjęcie wnętrza, będące jakby przedłużeniem niedużego pomieszczenia.
fotele

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
czarno białe fototapety

Źródło: flickr.com

Jeżeli Twój salon zdaje Ci się zbyt niski, podwyższysz sufit (zobacz lampy sufitowe do salonu) za pomocą właściwie dobranej fototapety. Tu znakomicie sprawdzą się zdjęcia, na których dostrzegalne są wysokie fragmenty, takie jak kolumny. Dzięki nim ściana będzie wydawać się wyższą, zaś strop bardziej od niej odsunięty. Salon to miejsce, w jakim spędzasz parę godzin dziennie, dlatego na jego ścianach powinny znaleźć się odcienie i motywy uspokajające.

Mogą to być widoki, prezentujące czy to środek lasu, czy śliczną plażę z drewnianą kładką wiodącą do morza. Miast niej możemy wybrać też panoramę miejską, kwiatową kompozycję bądź też tak lubianą przez poniektórych abstrakcję.