W jaki sposób uniknąć niepotrzebnych problemów z oddychaniem w pomieszczeniu z suchym powietrzem?

Sezon grzewczy to dla naszego organizmu czas niezwykle nieludzki. W związku z suchym powietrzem w pomieszczeniach mamy kłopoty z oddychaniem, a i Twoja cera nie ma wtenczas bezproblemowego życia.

nawilżacz
Dziś jednak są metody, aby zbytnio suche powietrze nieco nawilżyć.
prysznic

Autor: Marco Hamersma
Źródło: http://www.flickr.com
Służy nam do takiego czegoś nawilżacz. Tradycyjny zawiesza się na grzejniku co wywołuje, że nie potrzebujemy do jego użytkowania prądu. Nawilżacz standardowy to ceramiczny pojemnik, jaki napełniamy wodą, jaka pod wpływem parowania zwilża powietrze. Nawilżacz jest niezwykle prosty w obsługiwaniu, bardzo tani oraz nie wymaga do swojego działania energii elektrycznej. Minusem jego jest mała efektywność oraz to, że wpływa na powietrze wyłącznie na niewielkiej przestrzeni. W przeciwieństwie do standardowego nawilżacz parowy wymaga do swojego funkcjonowania energii elektrycznej. Nawilżacz parowy jest wskazany nade wszelakim do pokojów dziecięcych oraz dla osób, które dodatkowo pragną mieć możliwość przeprowadzania inhalacji. Nawilżacz parowy niszczy bakterie w powietrzu ale zużywa dość wiele prądu.
Możemy jeszcze napotkać nawilżacz ewaporacyjny. Jest on niezwykle oszczędny i osiągalny do użycia podczas aromaterapii. Nawilżacz taki niezwykle szumi, zatem nie mógłby być używany w miejscach, gdzie ludzie pracują umysłowo. Jest ponadto nawilżacz ultradźwiękowy, jaki również jest energooszczędny, niezwykle bezgłośny oraz w zależności od zapotrzebowań pozwala na dobór czy pragniemy ciepłą parę czy zimną.

Przeszkodą jego jest to, że mógłby negatywnie wpływać na zwierzęta domowe. Dobierając do swojego lokalu nawilżacz warto zwracać uwagę na to, czy też jest nade wszelakim wydatny ale też bezgłośny.