Piecyki ruchome stosowne w wielu sytuacjach

Piecyki przenośne potrzebne są nie tylko podczas długich i mroźnych zim, lecz także w przypadkach gwałtownych awarii, czy potrzeby dogrzania pomieszczenia gospodarczego. Piecyk naftowy jest doskonałą alternatywą dla pieców elektrycznych.
Wybierając piecyk na paliwo ciekłe wybieramy oszczędne grzanie pomocnicze.

Piecyk naftowy ma możliwość być wykorzystywany we wszystkich rodzajach wnętrz, tak jak mieszkalnych, takich jak salon, bądź kuchnia, jak i tych, jakie nie są wykorzystywane w sposób ciągły, jak piwnica, strych, garaż, lub warsztat. Owego typu piecyki posiadają tę zaletę, że mogą być przesuwane z jednego pomieszczenia do drugiego.

Jeżeli interesuje Cię ten wątek, zobacz ponadto inne nasze serwisy (baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm), gdyż przedstawiają one zbliżony temat, więc zapewne Cię zafascynują.

Jest to jednak jedynie grzanie pomocnicze i w żadnym wypadku nie może zastąpić grzania głównego. Ciepło jest rozprowadzane na zasadzie konwekcji z górnej części sprzętu i poprzez promieniowanie frontalne.

piecyk naftowy

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
grafiki

Są trzy podstawowe warianty piecyków na paliwo płynne, piecyki z knotem, piecyki o dualnym wypalaniu, piecyki elektroniczne. Piecyki z knotem służą do sporadycznego, doraźnego ogrzewania pomieszczeń, w których nie spędza się wiele czasu. Ich ścianki grzeją się do znacznej temperatury, powinno się uważać, ażeby się nie sparzyć. Te o dwoistym spalaniu, dzięki dodatkowej komorze spalania zapewnia wyższą wydajność, również mniejszą emisję CO2 i mniejszą ilość osadów. Poza tym widzialny ogień stwarza kameralny klimat.

Niektóre wzory posiadają możność regulowania mocy. Z kolei piecyki elektroniczne gwarantują eksploatatorom optymalny komfort i bezpieczeństwo. System wentylacji gwarantuje najlepsze rozpraszanie ciepła i zabezpiecza przed przegrzewaniem ścianek.