Dlaczego tapicerowane meble cieszą się taką popularnością, jak pikowanie zwiększa ich atrakcyjność.

Meble tapicerowane są bardzo popularne w naszych domach i mieszkaniach. Tak naprawdę naprawdę duża większość tapczanów, narożników czy łóżek wykonywana jest takim sposobem

. Wybór tapicerskich tkanin jest przeogromny, u wielu producentów klient będzie mógł przebierać wśród dostępnego katalogu i zrobić sobie mebel właśnie taki, jakiego będzie potrzebował. Ale wykorzystanie tapicerowania nie ogranicza się tylko do łóżek, bo tkaniną oblekać również zaczęto inne rzeczy, nie tylko same meble. Przykładowo niezwykle interesująco wyglądają ściany, przy jakich zostały wykorzystane tapicerowane elementy. Spotyka się je w dużej ilości miejsc, nie tylko w domach, lecz również ekskluzywnych klubach czy gabinetach. Do wykonania tego typu ścian bardzo często wykorzystuje się moduły ścienne tapicerowane, jakie w formie gotowych elementów układa się stosunkowo szybko i sprawnie. Dzięki ich wykorzystaniu pomieszczenie nabiera całkowicie innego charakteru. Przede wszystkim staje się bardzo stylowe eleganckie, ale też dzięki dobremu wygłuszaniu hałasów dużo przytulniejsze.

poddasze

Autor: home-you.com
Źródło: home-you.com
meble w nowoczesnej sypialni

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na wizualne walory najczęściej stosowanym rodzajem zdobienia takich paneli, lecz również w wielu przypadkach zwykłych mebli tapicerskich, jest pikowanie.

Stale potrzebna jest wiedza z różnych tematów. Wówczas atrakcyjny news (www.francke-art.pl/meble-metalowe/pomieszczenia/do-biura/) przyda się wszystkim ludziom. Aby ją zdobyć, powinniśmy przejrzeć artykuł pod poniższym linkiem.

Mimo że pozornie może się to wydawać bardzo proste, to będzie wymagać od tapicera dużego doświadczenia i precyzji. Wszystko jest wykonywane ręcznie, a w rezultacie dostaje się regularną siatkę lub linię, nadającą elementowi odpowiedni kształt. Jak twierdzą osoby z branży, nie wszystkie tkaniny nadają się do pikowania, gdyż niektóre z nich nie będą posiadać pewnych właściwości. Z takich też powodów klienci nie w każdym przypadku będą mogli wybrać sobie na obicia pikowane do swojej sofy to, co będzie im się podobało, ale to, z czego można będzie je należycie wykonać. Duże znaczenie dla końcowego efektu ma także sposób, w jaki wykonuje się tę operację


.

Czasami będzie to zwykłe ściąganie tkaniny obicia w celu wykonania wgłębienia odpowiedniej długości, ale też w niejednym przypadku wykorzystuje się jeszcze jako ozdobę różne guziki czy też nieduże kryształki.