Jak wybrać najlepsze płytki na balkon? Na co zwrócić uwagę, które walory odgrywają kluczową rolę?

Płytki na taras powinny być specyficzne, specjalnie wybrane pod miejsce, jakim jest taras lub balkon. Iż nie jest to miejsce zwyczajne wiadomo od razu. Tak naprawdę jest narażone na warunki atmosferyczne, a to najistotniejszy czynnik dlaczego muszą być bardziej wytrzymałe i bezpieczne niż płytki wewnętrzne. Jak więc wybrać właściwe płytki?

oferta Stegu w Euroglazura-Terakota

Autor: Stegu
Źródło: www.sklep.euroglazura.eu
Najlepsze do tego zastosowania są płytki z gresu, klinkieru i kamienia. Każdy z produktów musi być opatrzony różnymi symbolami. Jest to ważne, bo kryją one informacje odnoszące się do odpowiedniego przeznaczenia i posiadanych walorów.

Płytki na taras () muszą być przede wszystkim odporne na mróz. Jeśli bowiem będzie dość mroźno nie mogą pękać. Nie mogą być także nasiąkliwe. Warto wiedzieć, iż większy procent nasiąkliwości, to bardziej znaczne ryzyko, że będą pękać, a przez to będą uszkodzone. Najkorzystniej więc wybierać płytki, których poziom nasiąkliwości jest mniejszy niż 1 procent. Niezbędną cechą jest antypoślizgowość, to znaczy, iż muszą być całkowicie bezpieczne. Nie może być tak, iż wyjdziemy na taras i zaraz się poślizgniemy.

Jeszcze jednym warunkiem, jaki powinny spełniać jest twardość i ścieralność – jako płytki zewnętrzne powinny wykazywać się wysokimi współczynnikami tego typu. Te walory faktycznie posiadają płytki firmy Stegu. Ażeby posadzka tarasowa była bardzo estetyczna, to oprócz najbardziej profesjonalnego wykończenia ważne są również rozmiary płytek, a także ich faktura. Jak chcemy, ażeby kafle posiadały takie same wymiary, a także równe krawędzie powinniśmy zakupić płytki rektyfikowane. W sytuacji tych płytek na taras lub balkon (zobacz balustrady balkonowe) warto stosować fugę o szerokości około 2 milimetrów. To sprawi, iż połączenia będą niezbyt dostrzegalne, natomiast posadzka będzie bardziej jednolita.

Tak to właśnie wygląda, że im bardziej małe formaty tym większa ilość łączeń i fug, gdzie będą gromadzić się nieczystości. Stąd więc zwłaszcza w przypadku tarasów powinniśmy rozważyć modne płytki tarasowe wielkoformatowe, których rozmiary będą większe niż 40 x 40 centymetrów. Bez trudności możemy je trzymać w czystości, tworzą także dużą, jednolitą posadzkę. Tak więc, im mniejsza ilość spoin, tym łatwiej będzie korzystać z balkonu, natomiast meble ogrodowe będę miały bardziej stabilną podstawę.

Czasami zamieszczone w sieci wiadomości są niepewne, jednak jeżeli intryguje Cię tego rodzaju problematyka, to kliknij i zdobądź więcej informacji (https://prokad.com.pl/bramy/) także na podobnej stronie.

Trzeba o tym pamiętać, jak będziemy zaczynali dobór płytek na taras.