Gustowne meble do nowego domu

Wyobrażasz sobie dom bez mocnych, pakownych i funkcjonalnych mebli? Na co dzień o tym nie myślimy, jednak to one zajmują większą powierzchnię pomieszczeń, bez znaczenia czy mowa o salonie, kuchni, małym pokoiku. Spełniają one zarówno uniwersalne, jak i specyficzne dla każdego pojedynczego pomieszczenia funkcje. Nie zapominajmy przy tym o kolorach wpływających na atmosferę w domu.

Meble hotelowe w ofercie marki Majnert

Źródło: meblehotelowe.wajnert.pl
W „rodzinie meblowej” wyłapiemy między innymi meble tapicerowane. To nic innego jak kawałki drewna obudowane tapicerką. Ich kolor dobieramy przeważnie do całokształtu pokoju. Dzieje się tak chociażby w pomieszczeniu reprezentatywnym – salonie, czyli głównym pokoju mieszkania. W niejednym salonie znajdziemy także szafy na ubrania, garderoby mniejsze półki, z reguły miejsce na telewizor, kino domowe oraz miejsce pamiątek, w którym stoją kolekcje, czy pamiątki rodzinne.

Meble sypialniane powinny w pewien sposób uspakajać (produkty najchętniej wybierane przez klientów). Ich przeznaczeniem jest kojenie do snu i wyciszanie po intensywnym dniu. Dominują komody i szafy – najlepiej jeśli pasują do wnętrza i dają nocny klimat, a także, gdy współgrają z dużym i wygodnym łóżkiem. Zwykle takie łóżko jest projektowane dla par, ale łóżka jedynki również można znaleźć. Ceny mebli sypialnianych, ze względu na obecność łóżka, są wyższe niż mebli do pozostałych pomieszczeń. Wydatek na cały „pakiet – sypialnia” to koszt rzędu kilku tysięcy złotych, najczęściej w przedziale dwóch-czterech tysięcy, w zależności od standardów.

Kuchenne meble to czysta praktyczność i funkcjonalność. W tej kompozycji przewagę mają szafki na małe akcesoria do kuchni. Górne i dolne półki zwykle dzielone są kredensem, funkcjonalną powierzchnią, na której stoją pozostałe kuchenne przybory i na której przygotowujemy domowe pyszności. Do mebli kuchennych wliczają się też stoły, hokery, a w meble wmontowane są zlewy. „Niezależne” pozostają tutaj nieliczne sprzęty AGD. Je także warto dobrać pod kolor mebli kuchennych (najnowsze propozycje – oferta mebli do sypialni).

Dobrze zatem widać, jak różnią się poszczególne meble polecam meble na wymiar od inwencja meble od producenta. Uwzględniać powinniśmy kluczowe dwa parametry – zarówno ten funkcjonalny, polegający na dostosowaniu fasonu mebli do praktycznego użycia oraz kolorystyczny tworzący harmonię każdego z domowych pomieszczeń.