Kupujemy osłonę okna do toalety?

Osłony okien mają dwa najważniejsze zadania. Muszą chronić aranżację przed zbyt dużym nasłonecznieniem, jak i również dbać o prywatność domowników. Jeśli chodzi o osłony okna zainstalowane w toalecie, sprawa prywatności z całą pewnością dominuje. W końcu nikt nie chce, by sąsiad obserwował go w trakcie kąpieli. Jaką osłonę okna jednak kupić, by skutecznie spełniła ona swoje zadanie?

Okno w łazience

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Już na starcie powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki typ materiału powinna mieć roleta. Nie każdy materiał nada się w takim samym stopniu. Z jakiego powodu? Przyczyną jest to, że w toalecie jest bardzo duża wilgoć i nie każda tkanina jest mogą znieść podobne środowisko. Część tkanin może się odkształcać lub pojawi się na nich grzyb. Wówczas roleta szybko utraciłaby plusy estetyczne i funkcjonalne. Więcej łazienkowych inspiracji możesz zobaczyć na loving it .

Rolety okienne

Autor: Shilpa Arch
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dużej wilgoci najlepiej sprawdzają się materiały sztuczne, na przykład poliester. W sklepach dostępne są osłony okna zrobione jedynie z poliestru. To tworzywo, które nasiąka cieczą, ale także wyjątkowo szybko ją oddaje. Dlatego z poliestru wykonuje się np.

Jeżeli opublikowana w tym artykule interpretacja jest dla Ciebie przekonująca, to poznaj ponadto pozostałe wypowiedzi na nasz temat (https://smartblinds-shop.eu/adapter-lancuszka-mini-do-rolet/), który był podniesiony w tym wpisie.

ubrania dla osób uprawiających sport. Co więcej, tworzywo sztuczne nie jest podatne na odkształcenia pod wpływem wody, więc osłona okna zachowa swój dobry stan na wiele lat.

Powinniśmy wziąć też pod uwagę grubość tkaniny, warto jednak dodać, że tutaj bardzo dużo zależy od indywidualnych upodobań. W sklepach znajdziemy osłony okna, które całkowicie nas zasłonią albo firankowe materiały, przez które przebija światło. Wówczas potencjalna osoba przechodząca obok okna zobaczy zarys naszej sylwetki, gdy zapalimy lampkę w łazience. Jeśli chcemy mieć sto procent prywatności, lepiej wybrać osłonę o większej gramaturze.