W jaki sposób dobrać fototapetę do pokoju dziecka, aby się mu podobała?

Dzieci przebywają w swoim pokoju niemałą część dnia – to tutaj śpią, bawią się, odrabiają lekcje. Dlatego tak ważne jest, by zatroszczyć się o odpowiednie otoczenie dla swojej pociechy i urządzić jej pokój, jaki sobie wymarzyła. Nieodzownym elementem wpływającym na wygląd całego pomieszczenia są ściany. Poza pomalowaniem ich na ulubiony kolor, warto też kupić fototapetę, która idealnie upiększy pokój i będzie wyjątkowym dodatkiem. Jak wybrać tapetę dla dzieci?

fototapeta

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl
Nade wszystko – nie powinniśmy kupować jej sami, chyba że nasz potomek dopiero ma się urodzić bądź jest jeszcze za mały na podejmowanie takich decyzji. W innym razie zabierzmy dziecko na zakupy albo razem przejrzyjmy fototapety w sieci. Fototapety dla dzieci są aktualnie coraz bardziej popularne, toteż nie powinno być problemu z ich wyborem. Najmłodsze brzdące zwłaszcza preferują bajkowe klimaty – dziewczynki decydują się na księżniczki i zamki, zaś chłopcy – oczywiście chcą rozmaite samochody. Jeżeli chcemy sami zrobić niespodziankę, postawmy na uwielbiany motyw bajkowy naszej pociechy, a na pewno będzie usatysfakcjonowana.

Jeśli dziecko ma więcej lat, lepiej nie ryzykować z samodzielnymi zakupami, tylko pozwolić córce albo synowi na wybór odpowiedniego wzoru. Rodzice natomiast powinni zwrócić uwagę na wykonanie fototapety – fototapety z motywami z bajek. Choć nie kupujemy jej na całe życie, gdyż gusta naszych pociech ulegają zmianom i na pewno po upływie jakiegoś czasu będą chcieć mieć następny widok na ścianie, to i tak fototapety mają być

fototapeta

Autor: Big Trix
Źródło: Big Trix

wyprodukowane fachowo i tworzyć doskonale gładką powierzchnię. Ważny jest także sam klej, za pomocą którego fototapeta montowana jest na ścianie.

Najodpowiedniejszy jest klej, którego działanie aktywuje kontakt z wodą, ponieważ nie ubrudzimy przypadkiem fototapety ani nie będziemy mieć kłopotów z jej precyzyjnym naklejeniem. Nie powinniśmy napotkać również trudności z ich montażem ani demontażem.

Opisywane fototapety dla dzieci to znakomity wybór, gdyż mogą pobudzać ich kreatywność i wyobraźnię, ożywiać pokój, a nawet ukryć różne mankamenty ścian – np. ich nierówności. Z pomocą fototapet można też wizualnie zmniejszyć bądź powiększyć pokój. Warto pójść na zakupy i sprawić, że wnętrze nabierze nowego wymiaru, a dziecko będzie rzeczywiście szczęśliwe.