Co dobrze jest wiedzieć wybierając oświetlenie do domu?

Pokój dzienny jest wizytówką każdego domu. To punkt spotkań, lecz również odpoczynku oraz relaksu. Dlatego więc dobrze jest podkreślić światłem jego wygląd i uwydatnić zaaranżowanie pomieszczenia. Tutaj nie wystarczy jedna lampa na środku sufitu. Można pokusić się o bardziej wyszukaną kombinację oświetlenia. Klasycznym już wyjściem są dodatkowe źródła światła w formie kinkietów, lamp podłogowych, stołowych oraz różnorodnego typu dekoracji świetlnych.

lampki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store
Użycie mieszanego oświetlenia poprzez połączenie światła centralnego i miejscowego przy uwzględnieniu systemów regulacji intensywności oświetlenia, umożliwia swobodne komponowanie nastroju wnętrza jak też gwarantuje funkcjonalność i oszczędność energii . Inna ilość światła jest konieczna przy spotkaniu towarzyskim, a inna przy odpoczynku.

Oświetlenie główne jest częstokroć uzupełniane lampami stołowymi lub lampą podłogową. Lampa podłogowa wydziela dużą ilość światła na sufit, dając w rezultacie subtelne, rozproszone światło odbite, sprzyjające odpoczynkowi. Najczęściej tego typu lampy miewają dodatkowo ściemniacz. Wytwórcy lamp oferują lampy podłogowe w najprzeróżniejszych wersjach, na przykład z dodatkowym ramieniem, wyposażonym w źródło światła mniejszej mocy z przeznaczeniem do oświetlenia miejscowego (dla przykładu do czytania).

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Wyjątkowo duży wybór lamp w marketach z oświetleniem mamy jeżeli chodzi o lampy dla dzieci. We wnętrzu w którym sypia, uczy i bawi się nasze dziecko także trzeba zatroszczyć się o urozmaicone oświetlenie, mocne źródło światła przeznaczone do nauki w formie lampki biurkowej oraz centralne światło z możnością regulacji jasności. Dla malutkich natomiast dzieci sprzedawcy oferują punktowe źródła światła włączane bezpośrednio do gniazdka, (w postaci np. słonika). Takie światło nie przeszkadza śpiącemu brzdącowi, a jednocześnie zapewnia mu poczucie komfortu.

Bardzo interesujące rezultaty możemy uzyskać instalując kinkiety na ścianach. Ich podstawowym walorem jest ozdoba pomieszczenia, akcentowanie kolorystyki czy struktury tynków dekoracyjnych. Mogą one zależnie od wykonania oświetlać pomieszczenie światłem odbitym albo świecić wprost przez dekoracyjne klosze.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link ława metalowa i ciesz się zawartymi tam świeżymi postami. Na pewno rozszerzą one Twą wiedzę na powyższy temat.

Sprzedawcy proponują oprawy kinkietowe praktycznie na każde rodzaje źródeł światła.