Jak wygląda pomysł inteligentnych domów, najważniejsze plusy użycia tego typu technologii

Domy inteligentne to bardzo popularne od jakiegoś czasu pojęcie, jakim chętnie zaczynają się posługiwać zarówno firmy które się zajmują wykonywaniem tego typu budynków, jak i ich właściciele. Jednak dość często wychodzi w rzeczywistości, że nawet jeśli któryś z budynków jest wypełniony elektroniką i układami sterowania, to mimo wszystko do miana inteligentnego mu jednak trochę brakuje. Przede wszystkim to wynika z faktu, że najważniejszą rzeczą w inteligentnych domach jest główny moduł sterowania, który w oparciu i informacje z czujników i parametrów otoczenia sam dostosowuje swoje parametry do oczekiwań domowników.

inteligentny dom
Jeśli w budynku będzie jedynie duża liczba różnych układów i czujników, to raczej nie będzie on mógł pretendować do miana inteligentnego. W praktyce wykorzystuje się do sterowania zaawansowane, wydajne sterowniki programowalne, a do wymiany informacji pomiędzy danymi elementami uniwersalną szynę danych EIB / KNX.

Nie czekaj dłużej – zweryfikuj propozycję (https://www.arapneumatik.pl/k-16-zawory-sterujace-namur-parker), jaką dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Dzięki takim rozwiązaniom możliwości sterujące są naprawdę bardzo duże, będą zależeć tak naprawdę od fantazji właściciela i umiejętności firmy uruchamiającej instalację.

W budynku, który stara się o to miano wszelakie instalacje inteligentnego domu są podłączone do wspólnego systemu sterującego, dzięki czemu widzi on wszystkie elementy i kieruje ich pracą z uwzględnieniem sytuacji w innych – szczegołowe informacje. Na przykład sterowanie oświetleniem w domu będzie uwzględniało zarówno ilość słonecznego światła za oknem, o czym informację dadzą odpowiednie czujniki, ale także to, w jakim stanie są żaluzje.

inteligentny dom

Autor: Inplus PR
Źródło: Inplus PR

Dzięki uwzględnieniu tych parametrów i odpowiednim algorytmom układ sterowania sam pilnuje tego, żeby w odpowiednim momencie włączyć światło tam, gdzie aktualnie przebywają domownicy.

Informacje, które zawiera praktyczna treść, są jak najbardziej przydatne, jeżeli ciekawi Cię opisywany wątek – kliknij więc tu!

Przeważnie z taką instalacją integruje się również system monitoringu i alarmowy. Dzięki temu w razie problemów nie tylko domownicy są sprawnie informowani o próbie włamania, przykładowo przy pomocy informacji sms-owej na podany numer telefonu, ale również naśladować obecność mieszkańców, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa w budynku.