Na co zwracać uwagę planując instalację elektryczną w domu

Przebudowując dom lub mieszkanie często decydujemy się na zamianę instalacji elektrycznych, grzewczych albo też kanalizacyjnych. Szczególnie w przypadku instalacji elektrycznej taka zamiana powinna być dobrze obmyślana, aby nie wyszło, iż na przykład, w jakimś miejscu brakuje potrzebnego gniazdka lub gdzie indziej jest ich zbyt dużo. Wymieniając całkowicie instalację elektryczną uwzględnijmy, by dokonując wszelkich modernizacji, inwestować nie tylko w dobrej jakości kable, które pozwolą nam bez przeszkód korzystać z instalacji elektrycznej przez wiele lat, trzeba też przygotować odpowiednie rozlokowanie puszek elektrycznych, wypustów oświetleniowych oraz wydzielonych obwodów do większych odbiorników energii (którym może być np. płyta indukcyjna).

instalacja elektryczna

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwe jest też przy owych naprawach nie zapominać o tym, by od razu podłączyć w dobrym miejscu gniazdo sat (ospel.pl/pl/katalog/osprzet-podtynkowy/seria/impresja/rodzaj/akcesoria). Jest to ważkie, bowiem do takiego kontaktu będziemy przecież chcieli później wpiąć telewizor czy Internet, dlatego nie należy ich rozmieszczać w dowolnym miejscu w naszym lokalu czy mieszkaniu. Jak nie chcemy potem na przykład wkładać kabla gdzieś pod listwami wykończeniowymi, to uwzględnijmy to, by kontakt do anteny telewizyjnej była w tym samym pomieszczeniu, w którym będziemy chcieli usytuować nasz odbiornik.

Tak samo jest w wypadku kontaktu internetowego, jakie przeważnie mieści się w tym samym kontakcie co gniazdo anteny telewizyjnej.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Pokrewne treści zobaczysz również tu (https://www.centrumstyropianu.pl/).

W tym wszystkim pamiętajmy również o tym, aby nigdy nie dać się skusić na jakieś tanie urządzenia czy okablowanie, bo wszakże lepiej inwestować w coś nieco droższego od znanego producenta, ale czego możemy być pewni. Wszelkie instalacje posiadające certyfikaty i gwarancje, które występują u renomowanych wytwórców, dadzą nam pewność, że z naszą instalacją nie będzie się działo nic groźnego. A tym samym my będziemy mieli spokój na długi czas. Na koniec pozostaje nam jeszcze instalacja puszek elektrycznych wraz z kontaktami. W tym wypadku także wszystko dobrze przemyślmy, nie zapominając szczególnie o tych sprzętach, jakie powinny mieć indywidualne gniazdo wtykowe, do jakiego nie będziemy mieli niestety możliwości, żeby coś potem podczepić (zobacz jak to działa).

Dlatego też wszelkie lodówki pod zabudowę czy płyty indukcyjne powinny mieć osobne gniazdka, aby można było bez problemów je podłączyć i nie być niestety zmuszonym do koniecznego przerabiania wadliwego gniazda. Szczególnie ważne jest to w wypadku płyt indukcyjnych, które powinny mieć w instalacji elektrycznej podłączenie trójfazowe, co znaczy, iż powinien być osobny kabel ze wszelkimi zabezpieczeniami.

Na pewno przyda Ci się kluczowa witryna (https://a-pro.pl/sklep-elektryczny/), jeśli pragniesz poznać dużo szczegółów na ten temat. Namawiamy więc, żebyś wszedł w podany link.

Podsumowując, jeżeli jesteśmy w czasie remontu bądź dopiero go planujemy, to pamiętajmy o właściwym zaplanowaniu wszelkiego typu kontaktów i gniazd tak, aby później nie być zmuszonym do często poważnych i drogich przeróbek i wymian.