Przestrzeń gastronomiczna połączona z pokojem gościnnym

Kuchnia połączona z salonem to opcja dość popularna. Dotyczy to nie tylko małych mieszkań, choć w tym przypadku to rozwiązanie jest wyjątkowo użyteczne. W każdym razie, połączenie kuchni i salonu w jedno ciągnie za sobą dużą ilość plusów. Z jakiego powodu warto pomyśleć o takim rozwiązaniu?

Kuchnia otwarta na salon

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszy plus połączenia kuchni z pokojem gościnnym odnosi się do metrażu. Niektórzy podejmują decyzję o usunięciu postawionej wcześniej ściany pomiędzy salon z kuchnią. W ten sposób mieszkanie zyskuje dużą ilość przestrzeni. W teorii, zdobywamy tylko powierzchnię, która przypadała na ścianę. W praktyce jednak takie zestawienie pokojów sprawia wrażenie dużo większego mieszkania. Warto pamiętać, że duże wolne obszary świetnie współgrają ze stylem nowoczesnym. Inspiracje na ten temat możesz podglądnąć na .

Kuchnia zamknięta

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Połączenie kuchni i salonu pochwalą także młodzi rodzice. Kiedy musimy przyrządzić obiad, a przy tym mieć na oku maluchy, to zadanie takie nie jest łatwe, kiedy kuchnia jest oddzielnym pokojem. Dzieci w kuchni będą się nudzić, a obserwowanie maluchów prawdopodobnie skończy się przypaleniem posiłku. Za to wtedy, gdy obu pomieszczeń nie dzieli nic, maluchy mogą się radośnie bawić w pokoju gościnnym, a mama czy tata może gotować posiłek bez obaw, w tym samym czasie obserwując dzieci.

Tak samo wygląda sprawa z gośćmi. Kiedy urządzamy imprezę i przychodzi do naszego domu masa znajomych, warto byłoby dotrzymać im towarzystwa. Dzięki temu, że kuchnia i salon stanowią jedno pomieszczenie, nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotowywać posiłki i jednocześnie utrzymać kontakt z gośćmi.