Na pewno możemy powiedzieć, że w dzisiejszych czasach energia jest niezbędna do życia

Oszczędność prądu jest nie tylko ważnym aspektem rozważań jeśli chodzi o domy czy firmy, ale jest głównie wyjściem na przeciw bezpieczeństwu przeciwpożarowemu. Takie rozwiązanie zastosowały już współczesne hotele montując w pokojach urządzenia, które ograniczają wykorzystanie prądu elektrycznego oraz dają bezpieczeństwo. Dowodem tego będzie wyłącznik hotelowy.

wyłącznik hotelowy
Typowy gość hotelowy spędza około 40% czasu w pomieszczeniu. Podczas jego nieobecności zużywanie energii, oświetlenia czy ogrzewania jest niepotrzebnym gromadzeniem kosztów utrzymania hotelu. Zasada działania wspomnianego wyłącznika jest dosyć prosta – po umieszczeniu specjalnej karty przez gościa hotelowego prąd jest włączany samoczynnie. Samą kartę umieszcza się w specjalną podstawkę, która zamontowana jest na ścianie, przy wejściu do pomieszczenia.

Przy takim rozwiązaniu, to klient dysponuje energią, albowiem dopiero po umiejscowieniu karty wszystkie urządzenia grzewcze czy oświetleniowe mogą funkcjonować. Czytnik działa tylko w pokoju, do którego konkretna karta jest przypisana. Jeśli włożona zostanie karta z innego pokoju, urządzenie nie sprawdzi poprawnie takiej karty i nie aktywuje energii lub nie odbezpieczy drzwi do pomieszczenia.

Po wyjęciu karty z włącznika energia działa jeszcze przez około 10-20 sekund, żeby zapewnić swobodne wyjście z pokoju. Najnowsze karty, które wykorzystują takie wyłączniki są komfortowym rozwiązaniem, ponieważ dzięki synchronizacji z zamkami w drzwiach umożliwiają szybkie ich otwarcie i korzystanie z prądu.

Aby poszerzyć wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę, która zawiera ciekawe dane na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć.

Jeśli poruszamy kwestię bezpieczeństwa w hotelach, trzeba by wspomnieć również o takich elementach jak przedłużacze budowlane (wybór produktów), których również dotyczy groźba pożaru. Na rynku proponuje się ogromną ilość przedłużaczy. Ich wybór zależy od wymagań czy właściwości sprzętu. Jednym słowem mówiąc, zawsze najlepiej jest brać pod uwagę rozmaite cechy produktu, żeby dokonać właściwego wyboru, nawet bowiem tak nieskomplikowane w obsłudze urządzenia mogą przyczynić się do oszczędzania energii. W czasach, kiedy jej występowanie nie było powszechne współczesne problemy byłyby czymś całkowicie obcym. W opisywanym przypadku, tak samo zresztą jak w wielu innych, prawdziwą zdaje się być stara zasada, iż ostrożność się opłaca, gdyż – np. w tym przypadku- pozwala uniknąć pożaru.