Opracowanie grzałek patronowych. Sprawdź czego o nich wciąż nie wiesz.

Sklep online oferuje zakup grzałek patronowych. Grzałki patronowe to wysokowydajne elementy grzejne o specjalnej konstrukcji. Małe rozmiary wraz z wysoką pojemnością cieplną grzałek, pozwalają na transfer sporej ilości ciepła ze stosunkowo niewielkiej powierzchni.Jednostronne zasilanie upraszcza zabudowę grzałki w niewielkiej przestrzeni roboczej, a także ułatwia instalację zasilającą. Zastosowanie najlepszych tworzyw, najostrzejsze kryteria projektowania jak i produkcji, zapewniają wysoką jakość do najbardziej wyzywających zastosowań.Grzałki patronowe gwarantują niezwykle dobry transfer ciepła, stabilną temperaturę oraz odporność na utlenianie nawet w wysokich temperaturach.

grzałki

Autor: Toshiyuki IMAI
Źródło: http://www.flickr.com
Grzałki patronowe są to elementy o specyficznej konstrukcji, umożliwiającej emisję dużej ilości ciepła z niewielkiej powierzchni.

Jeżeli uważasz, że te informacje są cenne, to odsyłam tutaj – w tamtym miejscu również są podobne dane, które warto zobaczyć.

Zazwyczaj stosowane są do form metalowych.Na ceramicznym rdzeniu zlokalizowanym centrycznie w osi grzałki nawinięty jest drut oporowy niklowo-chromowy. Całość usytuowana jest w rurze osłonowej, stworzonej na ogół ze stali nierdzewnej. Powierzchnia pomiędzy rurą a samym elementem grzejnym, napełnia natomiast sproszkowany, sporo zagęszczony materiał izolacyjny, którym jest MgO. Zagęszczenie surowca izolacyjnego wpływa na pomniejszeniee podatności dielektrycznej i tym samym polepsza odprowadzanie powstającego ciepła, przez co możliwe jest szybkie nagrzewanie się ośrodka. Płaszcz metalowy, wykonany ze stali nierdzewnej jest dokładnie oszlifowany, co daje niezmienny wymiar średnicy na całej długości grzałki, a tym samym zapewnia bardzo dobry kontakt z nawierzchnią ogrzewaną i lepsze przekazywanie ciepła – dobre grzałki patronowe.
Grzałki patronowe mogą także mieć wszczepioną na stałe termoparę, dzięki której mają zastosowanie w konstrukcjach, w których z powodu ograniczonej powierzchni nie może być użyty niezależny element poboru temperatury. Grzałki tego rodzaju bardzo często pracują w dopasowanych gniazdach form metalowych albo stempli do pieczętowania lub zgrzewania w maszynach do pakowania.

Grzałki rurkowe

Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
W celu złożenia zamówienia na grzałki patronowe, trzeba podać takie dane jak: temperaturę pracy; średnicę grzałki, moc, rodzaj zakończenia, surowiec płaszcza zew.. Grzałki zbudowane są ze stali żaroodpornej lub mosiądzu. Element grzejny to drut oporowy osadzony w ceramice i uzupełniony tlenkiem magnezu. Istnieje również możliwość wykonania grzałki patronowej z wyprowadzeniem z boku oraz stworzenie mocowania mechanicznego w postaci tulejki lub innego elementu mocującego wg. zamówienia.