Grill w środku zimy? Dlaczego nie! Jest na to właściwy sposób. Możesz cieszyć się smakiem grilla o każdej porze roku

Czasem zjawia się dziwaczna zachcianka, i to w czasie zimy, na przykład danie z grilla. Pogoda za oknem naprawdę uniemożliwia spełnienie takiej zachcianki, całe szczęście jest odpowiednie wyjście.

garneczki.pl/produkty/patelnie-grillowe,150

Autor: Darcy
Źródło: http://www.flickr.com
Można przecież skorzystać z małego elektrycznego grilla lub z patelni grillowej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich patelni, każda z nich jednakże posiada określone istotne wady i zalety, czyli różnorodna cena, powłoka czy grubość dna. Czy masz w planach zakupić taka patelnię, czy wiesz wystarczająco dużo, jak wybrać najlepiej?

Najczęściej patelnie grillowe mają prostokątny albo kwadratowy kształt, jednocześnie możemy trafić na okrągłe modele. Odznaczają się nierównym dnem, które jest żłobione w rowki. Po co te rowki, można się zastanowić? Otóż, takie nierówne dno gwarantuje, iż tłuszcz, jaki wytopi się z danej potrawy będzie ściekał po prostu na dno rowków, co sprawia, iż danie nie będzie nim nasiąkać. Duża ilość patelni wyposażonych jest również w wyżłobienie z boku patelni, jest to pomocne podczas wylewania zbyt dużej ilości wytopionego tłuszczu.

Kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Wyglądem tego typu patelnia jest podobna do brytfanny – np. takiej: , choć to różne modele. To też dzięki rowkom przyrządzone potrawy prezentują się niemal identycznie, jak te zrobione na zwykłym grillu. Patelnie grillowe bez problemu można stosować na wielu rodzajach kuchenek. Jest jednakowoż specjalna wersja, którą można stosować do kuchenek indukcyjnych. Najkorzystniej wybrać patelnie grillowe, które odznaczają się grubym dnem, takie na minimum pięć milimetrów. Choć taka patelnia dość długo się nagrzewa, to później z powodzeniem oddaje nagromadzone ciepło potrawie. Można ją jednocześnie nagrzać do wysokiej temperatury, co jest konieczne jeśli pragniemy mieć pyszne danie z grilla. Uważajmy na przegrzanie, zwłaszcza dotyczy to potraw robionych w kuchenkach indukcyjnych.

Najlepiej, by patelnia grillowa posiadała wskaźnik nagrzania. Pomoże to w ocenie, czy patelnia jest już właściwie nagrzana, żeby rozpocząć smażenie.

Aktualnie dostęp do aktualnych danych jest niesamowicie istotny, więc sprawdź wpis z witryny (http://tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-plastikowe-decoupage), gdyż mówi on o zbliżonej kwestii.

Taki wskaźnik także pokaże nam, czy patelnia jest już dobrze ostudzona, by można było ją odpowiednio oczyścić. Pamiętajmy bowiem, że ze względu na grube dno tego typu patelnie grillowe dość wolno traca temperaturę, a jedynie zupełnie już zimne naczynie jesteśmy w stanie umyć nie ponosząc ryzyka uszkodzenia powierzchni. Powinniśmy o tym pamiętać, bo to wspaniałe urządzenie posiada swoje wymogi i jeśli o nich zapomnimy, to być może niechcący coś zepsujemy.