Lepsze solidne czy może dekoracyjne? Wybieramy dobre schody na poddasze

Zazwyczaj wybierane projekty domków jednorodzinnych, to te, które posiadają zagospodarowane poddasze. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, na przykład dla rodziny z dziećmi. Jednak powinniśmy pamiętać, że jest to opcja, która wymaga zaplanowania budowy schodów. Zazwyczaj to właśnie na piętrze mieszczą się pokoje dzieci oraz sypialnię, stąd też powinno się zainwestować w porządne schody, które w takiej sytuacji będą regularnie wykorzystywane.

schody

Autor: Nice
Źródło: Nice
Jakimi kryteriami więc należy kierować, aranżując wnętrze budynku dwupiętrowego. Po pierwsze miejscem w jakim schody będą przebiegać. Najpopularniejszym wariantem jest układ dwubiegowy. Zazwyczaj schody dwubiegowe umieszcza się przy ścianie, wówczas projektuje się je w kształcie litery L lub. W kształcie spiralnym robi się się zazwyczaj schody umieszczone na środku.

Nad typem schodów należy się zastanowić jeszcze w fazie projektu, aby odpowiednio dopasować je do architektury całego domu.

Jak myślisz? Czy ten temat jest zajmujący? Jeśli tak, to kliknij w odsyłacz i przeczytaj praktyczne informacje (http://vitrintec.pl/pl/system-pure-fs/) – pochłoną Cię totalnie.

Odpowiedni układ zapewnia najwygodniejszą drogę komunikacji między piętrami, jak również bezpieczeństwo. Wysokie konstrukcje stanowczo nie sprawdzą się w domu, w którym zamieszkują dzieci lub osoby starsze. Więcej poszukiwanych informacji znajdziesz na blogu na

Kolejna znacząca kwestia to materiał, z którego będą zrobione stopnie. Naturalnie nasz wybór będzie podyktowany również od ceny danego materiału. Klasyczne surowce, wykorzystywane do produkcji schodów (zobacz ekskluzywne schody wewnętrzne) to drewno i metal. Na przykład wybierając dany gatunek drewna warto zwrócić uwagę na jego twardość. Sporą popularnością cieszą się obecnie gatunki drzew egzotycznych, takich jak mahoń czy jesion skandynawski. Jesionowe schody są bardzo eleganckie, a zarazem wytrzymałe, podobnie jak te wykonane z drewna dębowego. Na portalu domanski.com.pl oferta.

schody

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

Drewno jesionowe ma oryginalną strukturę, która doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Ponad to obróbka drewna jest dosyć prosta, stąd też można tworzyć nieszablonowe konstrukcje. Na pewno jest to godna polecenia propozycja dla tych, którzy cenią sobie oryginalne aranżacje wnętrz. Trzeba także nie zapominać o praktycznym przeznaczeniu tego elementu budowy domu. Schody powinny być solidnie wykonane z największą starannością, a także zachowaniem elementarnych norm bezpieczeństwa. Komfort użytkowania to kryterium ważniejsze niż efekt wizualny, aczkolwiek nowoczesne schody, to również ważny ozdoba całego domu.