Meble indonezyjskie jako sposób na gustowne zagospodarowanie przestrzeni

Moda na styl orientalny pojawiła się w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku. Starano się wtedy między innymi wiernie odtwarzać wnętrza indonezyjskie i wyglądało bez wątpienia oryginalnie. Teraz bogactwo wschodniego wzornictwo łączy się z nowoczesną prostotą, co jest o wiele bardziej naturalnie. Wyposażając wnętrze w indonezyjskie meble może powstać wystrój pełen zmysłowości i ciepła.

aranżacja w orientalnym stylu

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Wiele osób docenia urodę kunsztownie wykonanych mebli indonezyjskich z drzew egzotycznych, jak mahoń, teak,sono i innych.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz odpowiedni serwis i poleć go wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To ważne, by dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Jest to rękodzieło rzemieślników z Bali, Jawy oraz pozostałych Indonezyjskich wysp. Ten rodzaj meblarstwa z pewnością można określić artystycznym. Tradycyjne, lokalne formy, najlepiej połączyć z tendencjami teraźniejszego designu. Co prawda przedmiotów ozdobnych i tkanin w stylu orientalnym nie brakuje, ale dekoratorzy zalecają, aby indonezyjskiego ducha wprowadzać z rozwagą. Niech meble indonezyjskie i na przykład wazon w tym stylu będą elementami ożywiającym całość. A pozostałe wyposażenie o nowoczesnym profilu będzie znakomitym kontrastem, który pozwoli zachować naturalność – Eltach Robert Koroblowski.

stylowe meble do salonu

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wybierając meble w stylu Indonezyjskim do swojego mieszkania najlepiej sięgnąć po proste formy w stylu ekologicznym, które dobrze komponują się w klasycznych wnętrzach, jak również znajdują miejsce w pomieszczeniach loftowych. Takie meble nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz również pozytywnie wpływają na nastrój domowników, bo indonezyjskie wzornictwo przekłada się na ciepłą atmosferę w domu. Meble indonezyjskie wyróżnia wysoka jakość, wytrzymałość i wieloletnia posługa. Niektóre z nich produkuje się z surowców recyklingowanych, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Do wyboru mamy chociażby przyciągające swą finezyjnością komody oraz stoliki kawowe z blatem z kutego metalu. Nowoczesne, neutralne otoczenie pozwoli je pięknie wyeksponować. Taka kompozycja to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować, odwiedzać egzotyczne miejsca i zbierać wspomnienia, a jednocześnie chciałyby, by ich mieszkania było nowoczesne i pozwalało na cudowny wypoczynek.