Parkiet służy nie tylko do chodzenia oraz ozdoby pomieszczeń. Coraz częściej jest elementem, w którym umieszcza się system grzewczy. Dużo opłacalniej jest przecież zaplanować odpowiednio wcześnie i schować psujące zamysł wystroju pomieszczeń instalacje, takie jak wspomniany kaloryfer. Przed rozpoczęciem planowania zainstalowania w swojej podłodze kaloryfera opłaca się wiedzieć, jak zainstalować ogrzewanie kanałowe, a równocześnie jakie są podstawowe zasady przystosowywania kanału, gdzie montuje się grzejnik?
Autor: PURMO
Źródło: PURMO
Wielkość kanału powinno się rozpisać już w trakcie budowy stanu surowego, bo wtedy można odpowiednio zaplanować otwór w nawierzchni podłogi. Rozmiary wgłębienia uzależnione są od tego, jaki mamy grzejnik w podłodze oraz jego mocy, ponieważ to warunkuje wielkość wanny, w której się ten grzejnik montuje. Szerokość otworu musi być równa szerokości wanny oraz warstwy izolacji cieplnej z boku. Do długości wanny powinno się doliczyć 2 cm – adekwatnie po 1 cm na rozszerzalność wierzchniej części mniejszego boku wanny z każdej strony. Odczytując w katalogach wysokość wanny, trzeba się upewnić, czy obejmuje ona wysokość obramowania. Jeśli nie, należy tę wysokość dodać.
Wannę i grzejnik w podłodze da się wmontować tuż przed wylewkami – . Obręcz wanny powinna być oparta na wylewce.
Uzupełniające treści odnośnie omawianego tematu także są ekscytujące – więcej pod wskazanym adresem (http://www.bsinspekcja.pl/). Kliknij więc tutaj i przekonaj się, że to prawda.
Obciążenie z podestu zainstalowanego w obramowaniu przenoszone jest na posadzkę. Wkręty na dnie wanny służą jedynie do jej stabilizacji oraz wypoziomowania w trakcie montażu. Między jej ramą a podłogą
powinno się zrobić dylatację z polisiloksanu lub korka. Wannę montuje się na warstwie podbetonu oraz ocieplenia.
Jeśli na ten wątek masz pytania, to poznaj więcej informacji na publikowane zagadnienie, wchodząc tutaj – informacje okażą się na pewno wartościowe.
Jeżeli planujemy niski kaloryfer, mamy możliwość wyrobić się na wysokości podściółki podłogowej (zwykle minimum sześć centymetrów) oraz termoizolacji (około dziesięć cm). Wtedy kanał wykonujemy w trakcie wykładania podściółki podłogowej. Jeżeli mamy w planach zastosować duży grzejnik w podłodze, może zaistnieć konieczność zwiększania wgłębienia pod grzejnik już w warstwie chudziaka, czyli w miejscu przystosowanym na otwór powinien być zrobiony uskok na odpowiedni wymiar.