W jaki sposób wytwórcy praktycznych sprzętów kuchennych pomagają paniom domu w przyrządzaniu jajecznych dań

Pewien czas temu wiele mówiło się o szkodliwości jajek, które jakby nie patrzeć, są źródłem cholesterolu. Panie, które odchudzają się i panowie z chorobami dolegliwościami sercowo-naczyniowymi muszą mieć się na baczności, żeby sobie nie zaszkodzić. Jednak nie taki czart straszny, gdyż jajka, pomimo tego że są sycące, to w końcu zawierają bardzo dużo składników odżywczych i makroelementów potrzebnych do urozmaicenia codziennej diety. Najsensowniej ugotować albo usmażyć je na drugie śniadanie, ponieważ dadzą energię na caluteńki dzień.

Producenci różnego typu akcesoriów kuchennych proponują kobietom prowadzącym gospodarstwo i gotującym wybornie smakujące posiłki obiadowe wiele pożytecznych sprzętów. Jednym z nich na pewno jest urządzenie do gotowania jaj. Ta ciekawa maszyna pozwoli dwudziestojednoletniej żonie gospodarza ugotować perfekcyjne jaja na twardo, które później zostaną wrzucone do talerza białego barszczu albo żurku na kiełbasie, a nazajutrz staną się super dodatkiem do kanapek z sałatą i kiełbasą. A do pokrojenia gotowych jaj przyda się nieduża, bo mieszcząca się w dłoni, krajalnica wyprodukowana z plastiku i stalowych drucików. Dzięki niej otrzymamy idealnie pokrojone żółto-białe plasterki. A do zrobienia świetnie nam znanej jarzynowej sałatki wielkanocnej przydatne okaże się też sitko, które pokroi zarówno jajka, jak i ziemniaki w elegancko wyglądającą kostkę.

Gotowanie jaj w stalowym garnku powoli odchodzi do lamusa – współcześnie foremka do gotowania jajek jest świetną alternatywą dla konwencji, którą rzecz jasna, należy szanować, lecz w niektórych przypadków warto korzystać z prekursorskich rozwiązań, takich jak to: Garneczki. Z takiej foremki chyba ucieszą się nasze córki, ponieważ ich drugie śniadanie na pewno nie będzie takie nudne. Zwłaszcza opiekunki niejadków będą zadowolone – żółtka po zagotowaniu mają formę gwiazdek albo trójkątów, czym zachęcają maluchów do konsumowania posiłków.

ugotowane jajka

Autor: Tarsmak
Źródło: Tarsmak
Foremka do gotowania jajek okaże się wspaniałym upominkiem dla gospodyni, która nie będzie już musiała obierać jaj ze skorupek po wyciągnięciu ich z wrzątku. Następnym gadżetem wartym rekomendacji są dziurkacze do jajek. Jeżeli któraś z pań preferuje w znany od dzieciństwa sposób gotować jaja, to od tego momentu nie musi sypać szczypty soli do wody, żeby zapobiec pękaniu skorupki. Zwłaszcza przed świętami Wielkiej Nocy paniom zależy na tym, żeby jaja po zagotowaniu były perfekcyjnie gładkie. A dziurkacze do jajek spełniają wygórowane oczekiwania – koszyczek z kraszankami na pewno będzie wygląda cudownie.