Kupujemy markową umywalkę do łazienki

Obok wanny i sedesu w naszych łazienkach spotkać można trzeci ważny sprzęt łazienkowy, którym jest umywalka. Projektując wnętrze łazienki większość ludzi największą uwagę będzie zwracać na wybór wanny, sprawę pozostałego wyposażenia traktując lekko po macoszemu. A przecież nowoczesne wzory i ciekawa stylistyka również dotarły do tych elementów wyposażenia, dając projektantom możliwość interesujących, niebanalnych aranżacji.

Umywalki z serii EGO by Antonio Citterio

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Oczywiście nadal w łazienkach królują klasyczne, zaokrąglone modele umywalek o różnej szerokości i głębokości. Ale urozmaicona propozycja wytwórców sprawiła, że klienci decydują się na coraz odważniejsze zestawienia, przykładowo umywalki w kształcie miski lub prostokątne.

Rzecz jasna nie do wszystkich łazienek umywalki tego typu będą pasować, ale przy dobrym dobraniu reszty elementów uzyskać można bardzo interesujące rezultaty. Nietypowe wzory zaczęły produkować najbardziej znane firmy z branży, widząc potencjał tego typu wyrobów. I tak na przykład Keramag ma kilka modeli umywalek prostokątnych, również Koło zaczęło wprowadzać do swojej gamy produktów tego typu umywalki.

Umywalka Keramag 75 iCon 124075-600 ma szerokość 75 cm, więc nadaje się raczej do większej łazienki. Wykonana jest, zresztą podobnie jak Umywalka Keramag iCon 75×48,5cm 124075 z wysokogatunkowej ceramiki, a poza tym wykorzystano w nich specjalną powłokę Keratect, znacznie zwiększającą odporność na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia. Umywalki utrzymane są w surowej ale przy tym eleganckiej stylistyce, i będą dobrze pasowały w większych, stylowo urządzonych łazienkach. Z kolei Koło ma modele dużo lepiej pasujące do łazienek małych. Umywalka 50 Modo ma tylko 50 cm szerokości, tak więc do łazienek o niedużej powierzchni pasować będzie idealnie.

Na niniejszej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, ale koniecznie przeczytaj też dodatkowe szczegółowe informacje brw meble młodzieżowe. One również są bez wątpienia warte uwagi.

Tu również została zastosowana specjalna powłoka która powiększa mechaniczną wytrzymałość, tak więc posłuży ona przez kilkadziesiąt lat. Bardzo ciekawie prezentuje się także Umywalka TWINS, mając szerokość 60 cm z pewnością znajdzie swoje miejsce w wielu łazienkach.