Dopasowane oświetlenie – do salonu, kuchni, łazienki

Wybór oświetlenia uzależniony jest od od typu wnętrza oraz potrzeb mieszkańców. Zastanawiasz się jakie oświetlenie wybrać? Oto kilka porad!

Pierwszą pozycją na liście naszych działań jest decyzja, jakie pomieszczenie ma oświetlić lampa. Inne lampy będą pasowały jako nowoczesne oświetlenie salonu, inne są przeznaczone do kuchni czy łazienki – . Kiedy już wybierzemy jakie pomieszczenie chcemy oświetlić musimy przeanalizować, które obszary powinny być najjaśniejsze oraz oświetlone światłem skupić, a które rozproszonym.

mieszkanie - wizerunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku salonu nie powinno to stanowić dużego problemu, gdyż w przestrzeni relaksu zazwyczaj sprawdza się jedno, większe oświetlenie górne, w ciepłym odcieniu, który sprzyja odpoczynkowi. Nowoczesne oświetlenie salonu to również lampy podłogowe (), których funkcja czasem nie jest tak ważna jak sama estetyka. Designerskie lampy usytuowane w rogu salonu często stanowią najistotniejszy element dekoracyjny wnętrza.

Pragniemy namówić Cię do przejrzenia naszego nowego artykułu. Naciśnij łącze tutaj (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Dywany-aktywizujace/78) i przenieś się do kolejnej witryny.

Natomiast jeśli wybieramy lampy łazienkowe, sytuacja jest już bardziej skomplikowana, gdyż potrzebne będą co najmniej dwa punkty światła, pełniące konkretne zadania – główne górne oraz przy lustrze. Oświetlenie w łazience musi być jasne i dawać efekt czystości, tak by móc bez trudu wykonywać codzienne czynności i móc znaleźć bez większego wysiłku nawet małe produkty kosmetyczne. Szczególne znaczenie mają też lampy łazienkowe przy lustrze,muszą być bezbłędnie zaplanowane, tak aby poprawnie wykonywać make-up.

Zgłąb dodatkowo inne wiadomości dotyczące tej problematyki. Kliknij tu i zobacz więcej na temat (http://www.mardrew.pl/mk,36,pily-formatowe.html) tej sprawy. To też niezwykle Cię zainteresuje!

Nie mniej znaczący jest również klimat, oświetlenie łazienkowe musi sprzyjać odprężeniu podczas kąpieli. Jeżeli chodzi o lampy kuchenne, tu musimy zwrócić uwagę zwłaszcza na strefy robocze, a dokładnie oświetlenie musi wpływać na komfort podczas przygotowywania posiłków. Skupione światło będzie najlepsze w przypadku najczęściej użytkowanych powierzchni, w czasie krojenia czy przyprawiania. Z kolei w sferze jadalnianej możemy już użyć światła bardziej rozproszonego. Odpowiednio zaaranżowane lampy kuchenne wpływają na bezpieczeństwo w czasie używania ostrych narzędzi oraz stworzą przytulny klimat podczas rodzinnego obiadu bądź bardziej intymny w trakcie kolacji z ukochaną osobą.

Co więcej, każda lampa posiada parę szczegółów na które, trzeba zwrócić uwagę kupując konkretny model. Należy sprawdzić jaki typ żarówki pasuje do lampy, czy można regulować natężenie światła w przypadku lampy podłogowej czy innego oświetlenia uzupełniającego, czy możemy regulować wysokość zwisu lampy sufitowej. Wybór lampy jest ważnym zadaniem, bowiem może wpływać na komfort i estetykę całego wnętrza – .