Stwórz taki pokój dziecku, ażeby twoja pociecha czuła się w nim jak we własnym domu

Projektując pomieszczenie dla dziecka nie warto się trapić tożsamym odzwierciedleniem stylu prowansalskiego, stylu skandynawskiego czy jeszcze innej aranżacji. W istocie chodzi o to , aby pokoik dziecinny był zharmonizowany z potrzebami dziecka jak również swobodnie dopasowywał się do następnych etapów jego rozwoju uczuciowego, umysłowego i ruchowego.

Komplet mebli dziecięcych (www) jest jednym z najistotniejszych składników wyposażenia pokoju dziecięcego. Mebel w ulubionym kolorze, raczej na pewno korzystnie wpłynie na nastrój malucha a nietuzinkowy format pobudzi jego wyobraźnię stając się doskonałym polem do zabawy. Choć okna wystawowe sklepów meblowych zachęcając nas różnorodnymi formami i kolorami, nie warto podejmować decyzji zbyt szybko.

Innowacyjne meble w dziecinnym pokoju pozwalają na twórczą aranżację przestrzeni. Warto chociaż napomknąć o łóżeczkach wsuwających się pod regał, mobilnych biurkach, będących elementem zabudowy czy schodkach doprowadzających do piętrowego łóżka, dostosowujących się w razie potrzeby w regał na książki i zabawki. Istnieje także ewentualność poszerzania dziecięcego łóżka czy szafy o dodatkowe schowki, wieże oraz zjeżdżalnie rodem z animowanych bajek.

Pokój dla dziewczynki, Pinio Barcelona

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Meble projekty garderoby z przeznaczeniem dla malucha muszą być również ergonomiczne, dotyczy to m.in. biurek, które wówczas gdy są poprawnie zaplanowane powinny się z łatwością dostosowywać do wielkości dziecka.

Łóżeczka dla dzieci to projekty, które podobnie jak inne mebelki muszą być uniwersalne, bezpieczne jak również skoordynowane z marzeniami, fantazją i pasjami dziecka. Koncepcji na niepowtarzalne przedsięwzięcia nie brakuje. Ale jak ze wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek. Długość łóżka powinna być dostosowana przede wszystkim do wzrostu dziecka i jednocześnie mieć na względzie przestrzeń jaką mamy do dyspozycji.

Oprócz podziału na klasyczne i oryginalne łóżeczka, odróżniamy również według tworzywa z którego są stworzone. Poza najpopularniejszym drzewem, którego możliwości są nieocenione w propozycjach wnętrzarskich coraz częściej odnajdziemy łóżeczka metalowe (www). Niezwykle istotną kwestią przy przeglądaniu ofert jest także to, czy wyposażenie ma odpowiednie świadectwa jakości.