Gdy chcesz przeprowadzić remont kuchni, nie zapominaj o interesującym materiale na ściany

Wybór oryginalnego pokrycia ścian jest istotnym elementem aranżacji wnętrz. Od zastosowanego tworzywa zależna jest nie tylko solidność ścian, ale także rezultat, który uzyska się we wnętrzu. Sporym wyzwaniem aranżacyjnym jest zagospodarowanie ścian kuchni, bo ściany w tym pomieszczeniu poddane są wpływowi wilgoci i muszą wyróżniać się wysoką trwałością.

Fototapety wracają do łask

Fototapety

Autor: Sarah Stierch
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety były modne już wiele lat temu, gdy to dekorowały głównie saloniki oraz pokoje dzienne. Obecnie ten wielobarwny i interesujący dodatek powraca w zupełnie nowej oraz odświeżonej formie. Obecne fototapety mogą pochwalić się wspaniałym projektem, wybitną trwałością, jak również bardzo urozmaiconym wzornictwem. Co bardzo istotne, nie bywają one już wykorzystywane wyłącznie w salonach oraz pokojach gościnnych, lecz ze znakomitym efektem zdobią wszystkie pomieszczenia w domu: kuchnie, przedpokoje, sypialnie i pokoje dziecinne. Co więcej: teraz ma się możliwość zlecić wykonanie fototapety z własnoręcznie zrobionym przez siebie zdjęciem, co także jest dosyć oryginalną alternatywą.

Fototapety kuchenne są niebanalnym rozwiązaniem

Niezwykle ciekawym elementem dekoratorskim są fototapety do kuchni. W ostatnim czasie zaczęto powoli oddalać się od tradycyjnego zapełniania miejsca pomiędzy szafkami płytkami ceramicznymi. Na tę chwilę coraz częściej stosuje się w tym miejscu szkło albo właśnie fototapety. Barwne fototapety kuchenne przedstawiają różne obrazy: zarówno związane z jedzeniem, jak i wnętrzami malowniczych kawiarenek.

Przygotowaliśmy dla Ciebie następne atrakcyjne informacje na frapujący Cię temat. Wejdź do nowego tekstu i czytaj wpis drzwi całoszklane.

Jeśli nie zamierza się naklejać fototapety między szafkami, można skusić się na nałożenie jej na calutkiej ścianie. Motyw fototapety dobrze będzie ładnie skomponować ze stylem, w którym została urządzona kuchnia oraz jej meblami.

Fototapeta, przykładowa grafika na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Dobierz fototapetę doskonałą dla siebie

Bywa tak, że ludzie rezygnują z możliwości zastosowania fototapety, bo obawiają się skomplikowanej pracy związanej z jej naklejeniem. Trzeba powiedzieć, że obecnie produkowane fototapety są naprawdę wygodne w nakładaniu – kliknij w link. Jeśli pomimo to obawia się trudności, można zdecydować się na fototapetę samoprzylepną lub wynająć fachowców, którzy przyszykują ścianę i nakleją na niej obraz.