Wystrój łazienki – o czym trzeba pamiętać? Dobre wskazówki

Urządzenie mieszkania to jedna z kluczowych inwestycji w życiu. Każde z rozplanowanych oarz przypisanych pomieszczeń czekają miesiące, jak nie lata zakupów, modyfikacji ustawień w celu lepszego funkcjonowania. Jak przebiega proces urządzania swojej łazienki?

Wystrój łazienki

Autor: Bob n Renee
Źródło: http://www.flickr.com
Dyskusję na temat łazienek jako pomieszczenia należy rozpocząć od decyzji – czy będzie ona połączona z toaleta, czy ubikacja stanowi oddzielną, niewielką przestrzeń (spotyka się to najczęściej w czteropiętrowych blokach, które wybudowane były jeszcze w Polsce Ludowej).

Zobacz informacje i odkryj serwis (https://sklep.doko.pl/pl/p/SPD-Ogranicznik-przepiec-Typ-2%2C-3P%2C-siec-TN-C-SPN315-HAGER/3123), który z pewnością Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Zrób to już teraz! Z pewnością nie będziesz żałować.

Bez rozróżnień na łączoną lub niełączoną łazienkę znajdzie się w niej umywalka, kabina prysznicowa albo brodziki łazienkowe ( różnych wariantach), co najmniej jedna przydatna szafka na łazienkowe rzeczy. Łazienki posiadają swój system grzewczy – albo jest to ustawiany ręcznie piecyk, albo terma, która włącza się automatycznie.

Co kupujemy do łazienek? Na wyposażenie łazienek składają się często wymienione powyżej elementy. Dziś nie zaliczymy do nich niegdysiejszej oczywistości, czyli pralki. W wielu domostwach oraz mieszkaniach lokatorzy decydują się na posiadanie swojego „automatu” w kuchni. W kwestii praktycznej przychylałbym się do stanowiska, iż pralki – z zapleczem proszkowo-płynowym – lepiej ustawić w łazience. Wszystko zależy jednakże od zaplecza, jeśli półki z niezbędnymi do prania składnikami znajdują się w kuchni siłą rzeczy lepiej będzie ustawić pralkę w towarzystwie zlewozmywaka, lodówki i kuchenki gazowej. Kwestią bardzo istotną jest zadbanie o wygląd łaźniowego pomieszczenia. Lokatorom zależy by była pomieszczeniem czystym, pięknie pachnącym, posprzątanym, a w szczególności dobrze wyglądającym.

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie kompozycji kafelkowej (terakota plus glazura), dla „ochłodzenia” łazienki po ciepłej kąpieli należy rozważyć zakup klimatyzacji. Często praktykowanym rozwiązaniem są grzejniki, czyli rozwiązanie w drugą, grzewczą stronę. Często towarzyszą one kąpiącym się w kabinach. Po wyjściu z takiego typu kabiny przekładamy ubrania, bieliznę czy ręczniki przez drążki zamontowanego obok grzejnika. Brodziki łazienkowe, klimatyzacja, grzejniki oraz wiele innych ważnych komponentów pomieszczenia sprawi, iż na to pomieszczenie należy wydać całkiem sporo funduszy. Skoro jest to budowa na długi czas, rozważmy każdy tą inwestycję krok po kroku i rozważnie.