Jakie żyrandole wybrać do salonu dziennego w naszym domu?

Przywykliśmy do lamp górnych i właśnie takie kupujemy powszechnie. Małych rozmiarów salon oświetlony w tego typu sposób straci własną przestrzeń i okaże się, że jest ciemny. Jak zaaranżować oświetlenie?

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Oświetlenie pokoju głównego ma za zadanie pozwolić na relaks wszystkim, którzy w nim przebywają. Powszechne podłużne lampy na środku powały świetnie pasują do wnętrz starych kamienic. Zamknięte klosze wywierają wrażenie zmniejszonej powierzchni, a na to nie mogą odważyć się lokatorzy małych blokowych lokali.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu

Lampy w pokoju głównym należy skierować na sufit. Najsensowniejszym pomysłem wydają się zatem żyrandole z otwartym do góry kloszem (przeczytaj). Tego typu dysponowanie światłem dodaje wysokości niewielkim salonom. Efekt ten wspiera również jasny kolor ściana. Jeżeli wnętrze posiada kształt nieregularny, należy oświetlać krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy zmieniają proporcje w salonie. Wąskie pomieszczenia w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Porządek

Oświetlenie niewielkiego wnętrza wymaga porządku – bałagan nie jest najlepszy. Dobrze więc opracować pewną strategię i zainstalować takie same oprawy lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy okazują się najwygodniejszym planem, zwłaszcza, że cena nie zaniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy ozdobne

Stojące lampy przy sofach to właściwie najbardziej istotny mebel w pokoju głównym. To właśnie dzięki nim możemy spokojnie przeczytać gazetę, delektując się popołudniową herbatą. Wart wybrać te, które pozwalają na regulację kąta padania światła oraz wysokości, dzięki temu można delektować się lekturą w każdej pozycji.

Zainteresował Cię ów temat? To rewelacyjnie! Następne tak samo świeże artykuły dostrzeżesz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg.

Lampa oczywiście koniecznie powinna współgrać z wnętrzem i korespondować z jego stylem, ale warto też nie zapominać, że sama bywa bardzo ważną dekoracją.

Kinkietybudzą przeróżne przemyślenia, generalnie dlatego, że wiążą się z tandetnymi, białymi lampami z bogactwem ozdób. Współczesne oświetlenie wydaje się inne i nawet zwolennicy innych rozwiązań znajdą coś właśnie dla siebie (pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)

Lampy ozdobne mogą być obrócone na inne detale.

Kiedy będziesz zdania, że dobrze by było poznać inny aspekt tej kwestii, kliknij tu oraz przeczytaj jeszcze więcej treści na ten temat (filtrynakran.pl/pl/p/TAPP-Water-wklady-do-filtra-TAPP-2-wymienne-EKO-bloki-filtrujace-dwupak/54).

Warto oświetlić pejzaż lub po prostu skierować strumień światła na wazon zdobiący jedną z półek. Najistotniejsze, aby planować wszystko zgodnie z pierwotnym zamysłem.