Tag Archive: patelnia

patelnia

Patelnie żeliwne to nabytek na długie lata

Naczynia wytworzone z żeliwa posiadają swoją wielowiekową historię. Ich trwałość i wszechstronność poskutkowała tym, że z upływem czasy stały się cenną spuścizną przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Był taki czas, kiedy naczynia z żeliwa stanowiły wyprawę ślubną i niejednokrotnie były ważką kartą przetargową przy zawieraniu małżeństw. Nie warto więc lekceważyć tych pozornie przyziemnych przedmiotów.

Najlepsze noże i patelnie

W natłoku firm zajmujących się sprzedażą urządzeń AGD i akcesoriów kuchennych prosto stracić orientację. Aby trafnie wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z gamą oferowanych produktów. Nowoczesna ostrzałka do noży, ładna krajalnica do chleba, a może designerska wyciskarka do cytryny? Dużo w kwestii zakupów zależy tu od kwestii personalnych wymogów jak również estetycznych gustów i finansowych możliwości kupującego.

Zestawy kuchenne pozwalają na ugotowanie potraw bez użycia oleju kuchennego

Brytfanna, to bardzo ważny element, jaki używa się do gotowania rozmaitych sosów, gulaszu, czy także wielu innych płynnych potraw, wymagających tzw. duszenia, by posiadały odpowiednią konsystencję i smak. Produkowana jest ona z różnego materiału, który jest odporny na wysoką temperaturę i który często zezwala na przygotowywanie potraw bez konieczności stosowania oleju, czy innych tego typu dodatków.
Do tego typu narzędzi kuchennych, jakie również nie potrzebują zastosowania oleju zalicza się patelnia grillowa. Jest ona przeważnie wykonywana w ten sposób, że zawiera ona mini ruszt, gdzie kładzie się kiełbasę, czy inne potrawy grillowe i w ten sposób tłuszcz spływa na dno patelni.