Tag Archive: temperatura

temperatura

Czemu opłaca się solidnie ocieplać domy

Niezbędny aspekt każdego energooszczędnego budynku to dobre ocieplenie. Do ocieplania zewnętrznych ścian remontowanych budynków stosuje się różne metody. Profesjonalnie ocieplony budynek to konkretne oszczędności, zwłaszcza podczas mroźnej zimy. Standardowy proces ocieplania elewacji trzeba wykonać starannie etap po etapie. Zazwyczaj w tym celu warto zatrudnić niezawodną firmę budowlaną. Nierzadko ma miejsce, że właściciele domów chcą samodzielnie wykonać całką pracę, jednak nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

Mieszanina mineralno-asfaltowa czy kostka brukowa?

Asfalt czy kostka brukowa? – to odwieczny ambaras wielu drogowców, budowlańców, a nawet rowerzystów. Asfalt to surowiec zużywany do struktury jezdni, jest to objętościowa mieszanina mineralno-asfaltowa, integrująca kruszywa. Asfalt rozkładany jest maszynowo, a o jego wytrzymałości decyduje temperatura pęknięcia, topliwość czy też ciągliwość.

Pojemniki na gaz opałowy – ważne informacje na ten temat

Skroplony gaz płynny jest najbardziej powszechnym gazem o obszernych przeznaczeniach w domu, rolnictwie, usługach, przemyśle, oraz jako autogaz. Skład chemiczny LPG jest podobny do składu gazu ziemnego. Do jego przechowywania konieczny jest zbiornik lpg. Zasobnik może występować w wersji naziemnej i podziemnej. Zbiorniki podziemne są skonstruowane w taki sposób, aby były wytrzymałe na korozję w czasie wieloletniego przechowywania pod gruntem.