Tag Archive: temperatura

temperatura

Czemu opłaca się solidnie ocieplać domy

Niezbędny aspekt każdego energooszczędnego mieszkania to dobre ocieplenie. Do ocieplania zewnętrznych ścian remontowanych budynków stosuje się różne metody. Profesjonalnie ocieplony budynek to duże oszczędności, szczególnie podczas mroźnej zimy. Standardowy proces ocieplania elewacji trzeba wykonać dokładnie etap po etapie. Przeważnie w tym celu warto wynająć niezawodną firmę budowlaną. Często ma miejsce, że właściciele domów chcą samodzielnie wykonać całką pracę, chociaż nie mają odpowiedniej wiedzy.

Pojemniki na gaz opałowy – ważne informacje na ten temat

Skroplony gaz ciekły jest najbardziej uniwersalnym gazem o uniwersalnych zastosowaniach w domu, rolnictwie, usługach, przemyśle, także jako autogaz. Skład chemiczny LPG jest podobny do składu gazu ziemnego. Do jego przechowywania niezbędny jest zbiornik lpg. Zbiornik może występować w wersji naziemnej i podziemnej. Zbiorniki podziemne są sporządzone w taki sposób, żeby były odporne na korozję podczas wieloletniego składowania pod gruntem.

Mieszanina mineralno-asfaltowa czy kostka brukowa?

Asfalt czy kostka brukowa? – to odwieczny szkopuł wielu drogowców, budowlańców, a nawet rowerzystów. Asfalt to surowiec używany do konstrukcji szlaków komunikacyjnych, jest to objętościowa masa mineralno-asfaltowa, zespalająca kruszywa. Asfalt rozkładany jest maszynowo, a o jego trwałości decyduje temperatura pęknięcia, topliwość czy też ciągliwość.